Wenus z Bereśnika, Jamnik z Obidzy w wystawie fotografii Wiesławy i Ludwika Frey

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.10.07 14:50 / news / czytano 4857 / opinie 0

"Nasze Pieniny i Beskid Sądecki" - to tytuł wystawy, którą obejrzeć można w Restauracji Klasyczna w Krościenku n/D. W minioną sobotę w wernisażu wystawy uczestniczyło liczne grono sympatyków i znajomych artystów.

Prof. dr hab. Ludwik Frey jest pracownikiem naukowym Instytutu Botaniki Polskiej Akademii Nauk im. W. Szafera w Krakowie. Jest autorem wielu publikacji oraz artykułów o roślinności ze szczególnym umiłowaniem tematyki traw. Wraz z małżonką fotografują i jak sami podkreślają "nachylają się" nad niemal każdym kwiatkiem i źdźbłem trawy aby zobaczyć go w szczegółach. Pieniny są im szczególnie bliskie, przyjeżdżają w tę okolicę często, by podziwiać tutejsze krajobrazy. Pośród eksponowanych prac Państwa Freyów znaleźć można fotografie o interesujących tytułach: Wenus z Bereśnika, Szaleństwo Błękitu czy Chabrowe Gniazdo.   
 
- Dziękuję za przyjęcie, ostatnio swoją wystawę mieliśmy tutaj w 2009 roku nazwaliśmy ją wtedy "Momenty były", ale te momenty nadal trwają, teraz nazwaliśmy je "Nasze Pieniny i Nasz Beskid Sądecki", ponieważ przyjeżdżamy tutaj od wielu lat a regularnie od 19 lat. Wcześniej było to sporadyczne odwiedzanie tych okolic, pokochaliśmy te strony, góry, polubiliśmy mieszkańców i czujemy się tutaj bardzo dobrze - podkreślał profesor Frey.
 
Wystawę można oglądać w godzinach pracy Restauracji do końca października br.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij