Długi weekend w Gminie Krościenko n/D

Fot. Arch. Organizatora, pieninyinfo.pl 2014.08.18 21:31 / news / czytano 2705 / opinie 0

W piątek 15. sierpnia dla mieszkańców i turystów przygotowane zostały dwie propozycje spędzenia wolnego czasu. W Grywałdzie odbył się Festyn Sołecki oraz w krościeńskim amfiteatrze można było posłuchać muzyki w wykonaniu zespołu "Taryfa Nocna".

Festyn Sołecki w Grywałdzie rozpoczął się o godzinie 15.00. Na scenie zaprezentowała się kapela "Jaworcanie" z muzyką góralską, kwartet z Krośnicy, zagrał zespół "Kotlicek" a także usłyszeć można było boliwijską muzykę w wykonaniu zespołu Ahaju Fusión Boliwia i na zakończenie wieczoru zmuzykę w wykonaniu "FOLK & ROLL". Dodatkowo prowadzone były konkursy m.in. w obieraniu ziemniaków na czas, wiązaniu krawata, cięciu drewnianego klocka oraz konkurencje dla dzieci.

Organizatorem imprezy była Gmina Krościenko n/D wraz z Gminnym Centrum Kultury oraz Rada Sołecka z Grywałdu i Ochotnicza Straż Pożarna Grywałd.

W piątkowy wieczór krościeński Amfiteatr Pod Wierzbą wypełniony był dziećmi biorącymi udział w zabawie przygotowanej i prowadzonej przez animatorki "Art Cinema". O godzinie 20.00 na scenie wystąpił zespół "Taryfa Nocna" z Nowego Targu. Zespół  posiada bardzo szeroki i niepowtarzalny repertuar, począwszy od najnowszych przebojów muzyki rozrywkowej a skończywszy na przebojach minionej epoki. Członkowie zespołu współpracowali z takimi zespołami jak: De Press, Kałe Bała. Wokalistka była laureatką programu TV Droga do gwiazd. Zespół współpracuje z artystami z Piwnicy pod Baranami oraz Jackiem Dewódzkim – (były wokalista Dżemu). Taryfa Nocna saportowała na dużych scenach przed takimi zespołami jak: Zakopower, Skaldowie, Perfect, Małgorzata Ostrowska, Krzysztof Ścierański. Skład zespołu brał udział w nagraniach takich programów jak: Przystanek Woodstock, finał Big Brother.

W sobotę w Krościenku miał miejsce kolejny Festyn Sołecki, tym razem przygotowany przez Sołectwo - Centrum. W Amfiteatrze bawiono się od godziny 18.00 wraz z muzyką Jana Kubika i kapeli Białopotocanie. Na scenie wystąpili: Małe Pieniny, Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku n/D, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" oraz Astral Team z pokazem ekstremalnych sztuk walki. Impreza przeplatana była różnorodnymi konkursami m.in. w przeciąganiu liny i piciu żyntycy.

Autor: Oprac. red.
Źródło: weselezklasa.pl
Zdjęcia: Arch. Organizatora, pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij