Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej- Christmaslieder & Weihnachtssongs

Fot. Magda Wojtarowicz 2022.01.11 13:58 / news / czytano 1060 / opinie 0

Po raz ósmy uczniowie szkół zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne i językowe na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy. 

Konkurs co roku organizowany jest przez nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy i co roku cieszy się dużą frekwencją uczestników. W tym roku na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół z Gminy Ochotnica Dolna: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. mjra Henryka Sucharskiego w Tylmanowej, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej - Centrum, Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej - Skrodne, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Grywałdzie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku n.D oraz szkoły ze Szczawnicy: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlachtowej, Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza oraz gospodarze Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy.
 
W Jury zasiedli Agata Werner - nauczycielka z ZSZiP z Krościenka n.D, Alina Lelito redaktor naczelna gazety "Z Doliny Grajcarka" oraz Józef Pańszczyk dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczawnicy. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII. Jury oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretację wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorza Niezgodę. Współorganizatorem konkursu był MOK w Szczawnicy.
 
Wyniki konkursu:
Kategoria klasy IV-VI 
I miejsce – Karolina Franczyk /Szkoła Podstawowa w Ochotnicy Dolnej/
II miejsce – Amelia Hryc /Szkoła Podstawowa w Grywałdzie/
III miejsce – Alicja Mastalska /Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawnicy/
Wyróżnienia:
Aleksandra Andruszko /Szkoła Podstawowa w Grywałdzie/
Michał Niegłos /Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawnicy/
Klasy VII-VIII
I miejsce – Sara Kaczorowska /Szkoła Podstawowa w Szlachtowej/
II miejsce – Nicola Dyda /Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczawnicy/
III miejsce – Kinga Ligas /Szkoła Podstawowa w Tylmanowej/
Wyróżnienia:
Wiktoria Kozielec /Szkoła Podstawowa w Krościenku n/D/
Martyna Wiercioch /Szkoła Podstawowa w Szczawnicy/.
Autor: mw
Zdjęcia: Magda Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij