Mieszkańcy Gminy Czorsztyn odkrywają swoje talenty

Fot. Aneta Markus 2013.05.23 11:54 / news / czytano 3192 / opinie 0

Już od jakiegoś czasu w Gminie Czorsztyn trwa cykl warsztatów, w ramach których mieszkańcy gminy odkrywają swoje kolejne talenty.

Szczególnie zaangażowały się w nie panie, które przy pomocy fachowych porad dbają o rzemiosło regionalne haftując spódnice i portki góralskie, czy tworząc tace i talerze, na których za pomocą technik decoupage wyrastają przepiękne regionalne  motywy. A wszystko za sprawą projektu pn. "Warsztaty haftu regionalnego, decoupage, przygotowywania przystawek oraz wystroju stołu na różne okazje ze szczególnym uwzględnieniem podawania potraw regionalnych" realizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Kluszkowcach z/s w Maniowach.

- Projekt ten jest projektem otwartym i  skierowany jest do dorosłych mieszkańców Gminy Czorsztyn. W każdych warsztatach bierze udział po 20 osób. - informuje i zachęca mieszkańców Janina Plewa dyrektor Gminnego Centrum Kultury. Tych przekonywać jednak nie trzeba. Każde warsztaty, bez względu na miejscowość, w której są realizowane cieszą się ogromną popularnością. Zdarza się, że ze względu na sporą liczbę zainteresowanych panie wręcz ustalają ze sobą, kto i kiedy będzie uczestniczył w zajęciach, dzięki czemu skorzystać z nich może szersze grono zainteresowanych.
 
Jak wylicza organizator w sumie zrealizowano już większą  część projektu: w Kluszkowcach zakończono warsztaty z haftu regionalnego, z decoupage i przystawek. Podobnie w Maniowach tyle, że tutaj wciąż trwają warsztaty z decupage. Natomiast w Sromowcach Wyżnych panie poznały już technikę  decoupage oraz haftu regionalnego, a od  13 maja br. uczestniczą w warsztatach z przygotowywania przystawek. Jak wspomina Janina Plewa organizator tego twórczego zamętu: - Bardzo cieszy fakt wielkiego zainteresowania powyższymi warsztatami, a zadowolenie Pań z samodzielnie wykonanych prac jest potwierdzeniem, że tego typu zajęcia powinny odbywać się w następnych latach - mówi.

Szczegółowych informacji o projekcie można uzyskać pod nr telefonu 18 27 50 070(071) w 128. Projekt realizowany w ramach działania Osi 4 – LEADER „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu „Małe projekty”, wdrażanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce - Pieniny”. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Autor: Aneta Markus / Oprac. red.
Zdjęcia: Aneta Markus
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij