Nowa galeria fotografii otwarta w szczawnickiej Perle

Fot. Arch. Organizatora 2018.11.07 19:28 / news / czytano 720 / opinie 0

Początkiem października miał miejsce uroczysty wernisaż prac uczestników ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY „PERŁA” w Szczawnicy. W wewnętrznej galerii PERŁA NA PIĘTRZE otwarto wystawę fotografii. Powstały one podczas trzymiesięcznych warsztatów prowadzonych w pracowni rękodzieła artystycznego.

Dzięki udziałowi w  projekcie dofinansowanym przez PFRON beneficjenci - członkowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy przez okres trzech miesięcy zgłębiają tajniki wybranej techniki wyrazu artystycznego.

Tym razem było to fotografowanie - zatrzymywanie w kadrze widzianej przez nich rzeczywistości. Najmilszym obiektem stały się  twarze kolegów i koleżanek a także portrety terapeutów. Prowadząca pracownię rękodzieła artystycznego p. Monika Ziemianek-Sztajer opowiedziała zebranym licznie gościom kilka ciekawostek zza kulis prowadzonych zajęć. Zwróciła również uwagę na wkład w różnorodność wystawy osób z głębszą niepełnosprawnością. Dzięki przeprowadzonym warsztatom powstały przepiękne i niepowtarzalne portrety uczestników ŚDS „PERŁA” w Szczawnicy. Aby uhonorować wszystkich, którzy włożyli swój wkład w wystawę, przygotowane zostały pamiątkowe nagrody, na które zawsze wszyscy z niecierpliwością czekają.
 
Otwarciu wystawy fotograficznej towarzyszył tradycyjny poczęstunek. Był on zwieńczeniem trzymiesięcznego zapoznawania się z tajnikami kuchni węgierskiej w pracowni gospodarstwa domowego. Dzięki udziałowi w projekcie niepełnosprawni beneficjenci poznawali smaki  Węgier. Papryka faszerowana, leczo, zupa gulaszowa, kociołek węgierski – wszystko to można było podziwiać i przede wszystkim posmakować podczas uroczystego poczęstunku. 

Dziesiątki zaproszonych gości po raz kolejny mogło podziwiać eksponowane prace w miłej atmosferze degustując smakowitości przygotowane w pracowni gospodarstwa domowego prowadzonej przez p. Elżbietę Węglarz. Już teraz wszyscy, którzy regularnie bywają na uroczystych wernisażach w PERLE, dopytują o plany na kolejne wystawy oraz wyprawy po kuchniach świata.
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij