Paczki świąteczne od Wolontariuszy z Zespołu Szkół Zawodowych w Krościenku

Fot. s. Małgorzata Dyrek 2014.12.19 22:47 / news / czytano 3777 / opinie 3

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - powiedział kiedyś papież Jan Paweł II.

Zainspirowani słowami naszego wielkiego Rodaka wolontariusze ZSZiP z Krościenka od kilku lat odwiedzają w okresie świątecznym dzieci w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym oraz podopiecznych w Przytulisku św. Brata Alberta w Grywałdzie.

Podobnie i w tym roku - 16 grudnia w godzinach przedpołudniowych -  wolontariusze udali się do ośrodka w Krościenku, aby "spóźniony nieco" św.Mikołaj rozdał dzieciom podarunki.  Radość zagościła na twarzach dzieciaków, które chętnie bawiły się i kolędowały, a także pozowały do zdjęć z Mikołajem i Aniołkami.

Po lekcjach grupa wolontariuszy i kolędników udała się do Grywałdu. Spotkanie, jak co roku, odbyło się w świetlicy, gdzie zgromadziły się podopieczne, które z niecierpliwością i podekscytowaniem oczekiwały na młodzież. Wolontariusze przekazali każdej pani kartki z życzeniami oraz paczki z owocami i słodyczami, a następnie wszyscy razem kolędowali. Życzenia przekazane zostały także Siostrom Albertynkom - gospodarzom hospicjum, pracownikom oraz księżom emerytom tam mieszkającym. Po wspólnym spotkaniu wolontariusze poszli z życzeniami do osób ciężko chorych, które musiały zostać w pokojach, aby im również złożyć życzenia i rozdać prezenty. Spotkania integracyjne - zarówno z dziećmi niepełnosprawnymi jak i osobami starszymi, chorymi - są niewątpliwie bogate w przeżycia i doświadczenia dla obu stron. Tym większa radość i satysfakcja, że uczniowie naszej szkoły są nadal wrażliwi na potrzeby innych i potrafią się dzielić tym, co mają, z potrzebującymi. Paczki bowiem zostały wykonane z funduszy pochodzących z kiermaszu świątecznego oraz dobrowolnych ofiar uczniów i nauczycieli ZSZiP.
Autor: s. Małgorzata Dyrek
Zdjęcia: s. Małgorzata Dyrek
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

asia2014.12.21 10:12
łezka w oku się kręci
ktoś2014.12.20 20:12
Podziękowania dla uczniów, którzy przekazali tyle radości. Jesteście wspaniali.
ikza2014.12.19 23:12
cudne zdjęcia; uśmiechy na twarzach tych ludzi mówią wszystko!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij