Plenerowe podsumowanie warsztatów z modelarstwa lotniczego i obserwacji astronomicznych

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.07.29 15:46 / news / czytano 5311 / opinie 0

Ochotnicza Straż Pożarna w Krościenku – Kątach w sierpniu 2012 r. przystąpiła do realizacji projektu pn. "Wolny czas nie zgubi nas" - warsztaty z modelarstwa lotniczego i obserwacji astronomicznych. W ubiegłą niedzielę nastąpiło oficjalne zakończenie projektu podczas plenerowej imprezy na Kątach-Węgliskach.

Od sierpnia 2012 do połowy lipca 2013 roku odbywały się warsztaty astronomiczne dla dziesięcioosobowej grupy oraz warsztaty z modelarstwa lotniczego i kosmicznego dla dwóch ośmioosobowych grup. W sumie ponad osiemdziesiąt godzin zajęć edukacyjnych, warsztatowych i rekreacyjnych. Każdy warsztat trwał od 3 do 6 godzin i odbywał się w dni wolne od nauki szkolnej. W ramach realizowanego projektu zakupiono materiały do budowy modeli szybowców, rakiet i balonów, także materiały dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny do przeprowadzenia prelekcji edukacyjnych, poprzedzających zajęcia praktyczne (laptop, ekran projekcyjny i projektor multimedialny).

Oferta udziału skierowana była do mieszkańców trzech gmin stowarzyszonych w Lokalnej Grupie Działania Gorce - Pieniny tj. Ochotnica Dolna, Czorsztyn i Krościenko nad Dunajcem. W zajęciach wzięło udział w sumie 26 osób, uczestnictwo było całkowicie bezpłatne.

Podczas niedzielnej imprezy wszystkie osoby uczestniczące w projekcie zostały nagrodzone dyplomami i upominkami książkowymi, które wręczali; Stanisław Gawęda Wójt Gminy Krościenko n/D, jego zastępca i równocześnie Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP Janusz Piwoni oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kątach Krzysztof Waksmundzki. - Składam podziękowania i gratulacje Prezesowi oraz Zarządowi OSP Kąty. Na terenie gminy mamy w sumie 6 straży, ale tylko jedna pokusiła się w obecnej chwili na pozyskanie środków unijnych. Dziękuję Prezesowi, że podjął się tego trudu i zaangażował w projekt tak dużo młodych ludzi. - mówił Janusz Piwoni podczas oficjalnego otwarcia.

Organizatorzy zadbali o to, aby licznie przybyli mieszkańcy zobaczyli efekty ich kilkumiesięcznej pracy. W plenerze zademonstrowano loty rakiet, balonów i własnoręcznie wykonanych szybowców. Pierwszą z rakiet odpalił wójt Gminy Krościenko n/D a watrę symbolicznie rozpalił zastępca wójta.

Uczestnicy rodzinnego festynu bawili się przy muzyce i brali udział w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez strażaków zrzeszonych w jednostce pożarniczej OSP na Kątach. 

Projekt realizowany był w ramach działania Osi 4 – LEADER „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu „Małe projekty”, wdrażanych za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce - Pieniny”. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij