Pokazy prac gospodarskich oraz występy zespołów regionalnych podczas Wieczoru z Folklorem w Sromowcach Wyżnych

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.07.31 19:20 / news / czytano 5429 / opinie 0

W niedzielę 28. lipca odbyła się plenerowa impreza pn. „Wieczór z folklorem”. Organizatorem zabawy było Gminne Centrum Kultury w Czorsztynie, Wójt Gminy oraz Mieszkańcy. Impreza rozpoczęła się meczem piłki nożnej pomiędzy żonatymi a kawalerami.

Na mieszkańców i turystów czekało dużo atrakcji. Najmłodsi z zaciekawieniem oglądali bajkę pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc” i korzystali ze specjalnie przygotowanych na ten dzień zjeżdżalni, trampoliny oraz jazdy konnej. 

- Dziękuję Sołtysowi za powitanie. Pierwsze stoisko, które odwiedziłem to stoisko uroczych pań z Koła Gospodyń Wiejskich a tam same smakołyki. Dzisiaj spotykamy się w Sromowcach Wyżnych. Kolejna impreza, podczas której nastroje są bardzo dobre a i pogoda sprzyja. Jestem przekonany, że wszyscy będą się bardzo dobrze bawić. - podkreślał Wójt Gminy.

Na scenie wystąpił zespół „Pogórzanie” z Lipnicy Wielkiej oraz miejscowa grupa „Sromowianie”. Koło Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec Wyżnych przygotowało do degustacji potrawy regionalne oraz inscenizację pt. „Niewierność małżeńska”. Niedziela zakończyła się występami zespołów „Dancing Band” oraz „Ni ma casu”.

Jednym z punktów programu był pokaz prac gospodarskich - strzyżenia owiec, robienia masła, gręplowania wełny, przędzenia, młócenia zboża i klepania kosy. O robieniu oscypków i masła mówił jeden z gospodarzy ze Sromowiec - Tadeusz Nędza. Masło wyrabiał także włodarz gminy Tadeusz Wach wraz z małżonką. O pozostałych pracach gospodarskich opowiadał Stanisław Chmiel Przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn.
 
Podczas festynu można było zakupić płytę, z której dochód organizatorzy przeznaczyli na leczenie i rehabilitację organistki z Mizernej, która do niedawna prowadziła przykościelną scholę dla dzieci i młodzieży.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij