Szkolenie z zakresu alpinizmu przemysłowego GOPR na Zaporze w Niedzicy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.05.19 21:31 / news / czytano 11512 / opinie 0

17-18 maja br. Grupa Podhalańska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego organizowała szkolenie z zakresu alpinizmu przemysłowego i technik ratownictwa wysokościowego na obiektach przemysłowych, budynkach i różnego rodzaju konstrukcjach.

Celem szkolenia było doskonalenie technik ratownictwa wysokościowego w terenie industrialnym oraz poruszania się po w/w. Na Zaporze w Niedzicy trzy grupy ratowników pod okiem instruktorów przechodziło przez trzy etapy szkolenia. Pierwsze na tzw. "tyrolce", drugie związane z wyciąganiem poszkodowanego z wody oraz trzecie w kilkudziesięciometrowym szachcie.

- Jako Grupa Ratownictwa Górskiego jesteśmy w stanie szybko i skutecznie udzielić pomoc i przeprowadzić ewakuację osób, których ewakuacja wymaga użycia technik linowych. Na terenie GP GOPR spora część obiektów o charakterze wysokościowym znajduje się w terenie górskim np. wieże telefonii komórkowej - napisano na oficjalnej stronie grupy.

Zajęcia zostały także przeprowadzone w budynkach starego szpitala w Nowym Targu. W sumie uczestniczyło w nich 27 osób, w tym 6 instruktorów.

GP GOPR dziękuje za dobrą współpracę ZEW Niedzica S.A., dzięki której można było szkolenie przeprowadzić.
Autor: Oprac. red.
Źródło: gopr-podhale.pl
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij