Niedźwiedź i zamknięte szlaki turystyczne w Pienińskim Parku Narodowym

Fot. 2014.05.17 10:02 / news / czytano 8811 / opinie 0

Ze względu na intensywne opady deszczu powodujące rozmakanie i osuwanie gruntu oraz silny i porywisty wiatr powodujący przewracanie i łamanie się drzew wszystkie szlaki turystyczne na obszarze PPN zostają zamknięte do odwołania. 

Otwarty pozostaje jedynie  szlak zielony z parkingu w Czorsztynie do ruin zamku.
 
Przeprawa na Dunajcu nieczynna!
Z powodu wysokiego stanu wody przewóz promowy na szlaku niebieskim pod Sokolicą w Szczawnicy jest zamknięty do odwołania.

Uwaga niedźwiedź!
W ostatnich dniach na terenie Pienińskiego Parku Narodowego obserwowano tropy niedźwiedzia. Turystów prosimy o nie schodzenie ze szlaków i zachowanie ostrożności. Przypominamy, że w razie spotkania z niedźwiedziem pod żadnym pozorem nie należy zbliżać się do niego, fotografować ani karmić tylko spokojnie oddalić w przeciwnym kierunku. Wabienie może wywołać agresję i niekontrolowaną reakcję zwierzęcia!

Uwaga na spadające odłamki skalne!
Ze względu na wystęujące w okresie zimowo wiosennym duże wahania temperatur istnieje ryzyko pękania skał spowodowane zamarzaniem i rozmarzanim nagromadzonej w gruncie wody. W związku z tym należy zachować szczególną ostrożność podczas wędrówki w okolicy nawisów  skalnych między innymi: w Wąwozie Szopczańskim, na Drodze Pienińskiej, pod Zawiesami (szlak zielony z Krościenka na Sokolicę), przy figurze św. Kingi i na Zamkowej Górze.

PPN prosi o unikanie odpoczynku pod skałami.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Pieniński Park Narodowy
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij