Walne zebranie OSP Grywałd - podsumowanie

Fot. 2023.02.27 15:42 / news / czytano 527 / opinie 0

W sobotę 25 lutego  2023 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grywałdzie spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczym, na którym podsumowali 2022 rok.

Na początku Walnego Zebrania druhowie ochotnicy uczcili minutą ciszy druha, który odszedł na wieczną służbę - Stanisława Kuruca. 

Wójt Jan Dyda przekazał na ręce Naczelnika Andrzeja Czyszczonia sprzęt zakupiony z Funduszu Sołeckiego.

Przybyłych druhów powitał jej Prezes OSP Maciej Klimczak. Wśród uczestników spotkania obecni byli m.in. Jan Dyda  – Wójt Gminy Krościenko n/D, Bogusław Waksmundzki – Przewodniczący Powiatowej Komisji Rewizyjnej ZOSP, wicestarosta powiatu, Piotr Ciężkowski - Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP, Piotr Oleś – Naczelnik Zarządu Gminnego Związku OSP. 
Przewodniczącym zebrania wybrano dh. Bogusława Waksmundzkiego, protokolantem został dh. Kazimierz Waksmundzki. Wybrano również druhów do mandatowej, uchwał i wniosków -Krystian  Kęska, Wojciech Malik, Michał Komorek. Porządek obrad to sprawozdanie z działalności za 2022 rok, które odczytał naczelnik OSP Andrzej Czyszczoń, sprawozdanie finansowe przedstawił dh Kazimierz Waksmundzki , zaś ze sprawozdaniem z działalności Komisji Rewizyjnej zapoznał zebranych dh Wojciech Królczyk. Prezes Maciej Klimczak przedstawił plan pracy OSP na rok bieżący.  

W głosowaniu, zebrani druhowie udzielili zarządowi absolutorium za okres sprawozdawczy i poparli założenia do realizacji zamierzeń na obecny rok.

Zebranie OSP zakończyły wystąpienia okolicznościowe gości, którzy jednogłośnie wyrazili uznanie dla działalności naszej straży, a jednocześnie zapewnili o dalszej współpracy z podmiotami samorządowymi, instytucjami wspierającymi oraz Komendą Powiatową PSP w Nowym Targu. Serdeczne podziękowania dla strażaków biorącym bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Należy przede wszystkim podkreślić, że ochotnicy, którzy swój wolny czas poświęcają dla innych oraz niejednokrotnie narażają swoje życie i zdrowie, aby ratować ofiary różnego rodzaju kataklizmów, są i powinni być zawsze traktowani z należytym szacunkiem, a ich rola jest nie do przecenienia. Dziękujemy Wam za odwagę i ryzyko jakie podejmujecie o każdej porze dnia i nocy, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Przedstawiciele Oddziału Gminnego OSP gratulowali utworzenia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i prowadzonych szkoleń młodych strażaków. 

Przewodniczący zebrania na zakończenie stwierdził - Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w sprawy OSP Grywałd i biorącym czynny udział w życiu naszej jednostki. Do zobaczenia na następnym zebraniu za rok. Zebranie zakończył Prezes Maciej Klimczak. 

2022 - Wyjazdy – 50;  w tym  do 5 pożarów.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij