Żaluzje – praktyczne porady dotyczące wyboru idealnego modelu (art.sponsorowany)

Fot. 2024.04.04 16:38 / news / czytano 255 / opinie 0

Żaluzje to absolutna klasyka wnętrzarska, która znów jest w modzie. Do wyboru są żaluzje drewniane, które momentalnie wprowadzają do wnętrz przytulny, kameralny charakter. Są szlachetne, ciepłe i pasują idealnie do aranżacji boho, skandynawskich czy angielskich. Do wyboru są również żaluzje aluminiowe, które mogą być dopełnieniem przestrzeni loftowych, industrialnych i nowoczesnych. Co warto wiedzieć przed wyborem idealnych żaluzji do domu lub biura?

Żaluzje drewniane – niepowtarzalny wystrój każdego wnętrza
Wykonane z drewnianych lamelek żaluzje zapewniają przytulny wystrój wnętrza. Żaluzje drewniane na stronie Karnix.pl dostępne są nie tylko w odcieniu naturalnego drewna, ale również w całej palecie barw. Białe pasują do wnętrz minimalistycznych i skandynawskich. Brązowe mogą dopełniać wnętrza klasyczne i vintage. Czarne doskonale skomponują się z industrialnymi biurami – tak naprawdę można je dopasować do wystroju niemal każdego pomieszczenia. Dopasujesz je też łatwo do barwy stolarki okiennej.

Żaluzje drewniane mogą być montowane nawet w oknach kuchennych pod warunkiem, że nie będą narażone na kontakt z wodą. Można je zamontować do ściany, sufitu lub bezinwazyjnie do okna za pomocą specjalnych uchwytów. Są uznawane za eleganckie, a ich dodatkową zaletą jest to, że zatrzymują ciepło, pozwalając latem na ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń.

Jaką szerokość lamelek w żaluzjach drewnianych wybrać?
W ofercie Karnix do wyboru są lamelki o szerokości 25 lub 50 mm. W przypadku drugiej opcji, oprócz klasycznej drabinki sznurkowej, masz też do wyboru drabinkę taśmową. Obie są równie funkcjonalne, ale drabinka taśmowa jest uznawana za bardziej elegancką. W żaluzjach drewnianych o szerokości 50 mm jest też wybór opcji sterowania automatycznego, co niewątpliwie jest rozwiązaniem wygodnym i nowoczesnym. Oba rodzaje możesz zamontować na ramie okna w sposób bezinwazyjny. Producent wyprodukuje żaluzje na wymiar Twojego okna, więc wszystko będzie perfekcyjnie dopasowane.

Żaluzje aluminiowe – tańsza alternatywa na wymiar Twojego okna
Tańsze od drewnianych są osłony wykonane z aluminiowych listewek. Żaluzje aluminiowe w sklepie Karnix są dostępne w całej gamie kolorów, co pozwala na swobodę dopasowania ich odcieni do wystroju wnętrza i barwy stolarki okiennej. Ich montaż wygląda podobnie jak żaluzji drewnianych – do ściany, do sufitu lub bezinwazyjnie. Osłony wykonane z aluminium nie wymagają malowania – cały czas użytkowania prezentują się estetycznie, są trwałe, bezpieczne, uniwersalne i odporne na korozję. Ich plusem jest to, że zajmują mniej miejsca niż drewniane. Przemawia za nimi też atrakcyjna cena oraz odporność na wilgoć.

Jak czyścić żaluzje aluminiowe, a jak drewniane? 
Żaluzje drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Użyj do ich czyszczenia miękkiej szczotki lub gąbki. Dostępne są też specjalne „szczypce” do odkurzania żaluzji. Możesz użyć delikatnie wilgotnej ściereczki, ale unikaj wody, bo drewno nie lubi nadmiernej wilgoci. Natomiast żaluzje aluminiowe czyści się tylko na sucho, aby pod wpływem wody nie zmatowiały. W obu przypadkach ważna jest regularność odkurzania.

O czym pamiętać, zamawiając żaluzje drewniane lub aluminiowe?
Upewnij się, że maskownica lub elementy mocujące nie będzie przeszkadzać przy otwieraniu okna – dobrze wymierz dostępną przestrzeń i uwzględnij, że żaluzje drewniane po złożeniu zajmują około 16 procent swojej wysokości. Warto też pamiętać, że żaluzje aluminiowe i drewniane nie zapewniają stuprocentowego zaciemnienia, po bokach żaluzji i poprzez lamele przedostaje się trochę światła.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij