Katarzyna Niewiadoma zdobyła srebro na I Igrzyskach Europejskich w Baku

Fot. MAXIM SHIPENKOV/EPA / PAP 2015.06.20 22:27 / news / czytano 2713 / opinie 0

Ochotniczanka płakała za metą: - Granica mojego bólu została przesunięta - powiedziała po zakończeniu wyścigu.

Katarzyna Niewiadoma zdobyła srebrny medal w wyścigu szosowym ze startu wspólnego (120,7 km) na I Igrzyskach Europejskich w Baku. Trasa w stolicy Azerbejdżanu dała się mocno we znaki wielu zawodniczkom, które jechały w olbrzymim upale (34 stopnie Celsjusza).

Na finiszu Polka przegrała jedynie z Białorusinką Alieną Amialiusik. Wyprzedziła zaś Annę van der Breggen. Zaraz za metą były łzy. Nasza zawodniczka nie mogła uwierzyć w to, że stanęła na podium seniorskiej imprezy mistrzowskiej.

- Stając na starcie, myślałam tylko o tym, że nasza ekipa ma tutaj walczyć o medale - przyznała zaraz po przekroczeniu linii mety.

Niewiadoma przyjeżdżała do Baku opromieniona sukcesem w wieloetapowym wyścigu Euskal Emakumeen Bira. To była pierwsza wygrana 20-latki w zawodowej karierze.

czytaj więcej >

Autor: Oprac. red.
Źródło: onet.pl
Zdjęcia: MAXIM SHIPENKOV/EPA / PAP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij