Kolejny sukces Niewiadomej

Fot. fb 2015.07.13 08:20 / news / czytano 2324 / opinie 0

Marzeniem 20-latki w Ochotnicy Górnej było znalezienie się na podium w Giro Rosa. Nie udało się. Katarzyna Niewiadoma zajęła czwarte miejsce w wyścigu.

Czwarte miejsce to jednak wielki sukces młodej ochotniczanki. Dotychczas żadna z polskich kolarek nie była tak wysoko sklasyfikowana.

Ostatni dzień Giro d’Italia Internazionale Femminile przyniósł zdecydowanie królewskie zakończenie. Etap rozpoczynał się w Verbani, aby po niespełna 93 kilometrach kończyć się w San Domenico di Varzo. Finałowe 10 kilometrów wspinaczki to średnie nachylenie około 9 %, a momentalnie dochodzące do ponad 12 %. To była najtrudniejsza przeprawa tegorocznego Giro dla pań.

Mimo wielu ataków (między innymi próbowała mistrzyni Polski Małgorzata Jasińska) po czterdziestu kilometrach cały peleton jechał razem. Tempo było bardzo mocne, średnia 43,2km/h. Dopiero po ponad 50 kilometrach zawiązała się większa akcja dwunastu zawodniczek, w której uczestniczyły między innymi: Gosia Jasińska i Marta Tagliaferro (obie Alé Cipollini ), Annemiek van Vleuten (Bigla Pro Cycling Team), Shara Gillow (Rabobank-Liv), Mayuko Hagiwara (Wiggle Honda Pro Cycling) czy Valentina Scandolara (Orica – AIS).

Już na początku finałowej wspinaczki uciekająca grupka i peleton szybko się podzieliły. Etap wygrała Mara Abbott (Wiggle Honda Pro Cycling), przed Anną van der Breggen (Rabobank – Liv). Trzecia była Flavia Oliveira (Alé Cipollini). Czwarte miejsce zajęła Kasia Niewiadoma.

W całym wyścigu triumfowała Anna van der Breggen. Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv) zwyciężyła w klasyfikacji młodzieżowej i wywalczyła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.
 
Źródło: sportowepodhale.pl
Zdjęcia: fb
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij