Mateusz Polaczyk w finale MÅš

Mateusz Polaczyk awansował do finału konkurencji K1 mężczyzn podczas mistrzostw świata w kajakarstwie górskim, które odbywają się na torze w Deep Creek.

W półfinale nasz brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw globu zajął 6. miejsce. Do finału nie zdołali awansować Rafał Polaczyk (17. miejsce) oraz Dariusz Popiela (27. miejsce).

Aby awansować do sobotniego finaÅ‚u w konkurencji K1 trzeba byÅ‚o być niemal bezbÅ‚Ä™dnym. Tylko dwójka niezwykle szybkich Francuzów Mathieu Biazizzo i Sebastien Combot mogli pozwolić sobie na karne punkty i zdoÅ‚ali przy tym awansować do finaÅ‚owej "10". W finale znalazÅ‚ siÄ™ również nasz wicemistrz Å›wiata z 2011 roku i broniÄ…cy brÄ…zowego krążka sprzed roku, Mateusz Polaczyk. Najbardziej utytuÅ‚owany z klanu Polaczyków uzyskaÅ‚ 6. czas ex aequo z ArgentyÅ„czykiem Thomasem Bersingerem. Najszybszy w półfinale byÅ‚ Lucien Delfour z Australii do którego Polaczyk straciÅ‚ 2.49 sekundy.

Do finału nie zdołali awansować pozostali nasi reprezentanci. Rafał Polaczyk, młodzieżowy mistrz Europy awans przegrał łapiąc na 5 bramce dwa punkty karne i ze stratą 6.70 sekundy zajął 17. miejsce. Natomiast Dariusz Popiela został sklasyfikowany na 27. miejscu z czterema karnymi punktami i stratą blisko 10 sekund.

Autor: Oprac. red.
Źródło: tylkoigrzyska.pl