Ochotnica: Ruszyły zapisy na sierpniowy festiwal biegowy w Gorcach

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.01.22 18:19 / news / czytano 1265 / opinie 0

Drugi weekend wakacyjnego sierpnia to będą dni na Gorce Ultra-Trail, organizowany przez biegających wegan z Warszawy (Run Vegan) przy wsparciu Gminy Ochotnica Dolna.

Ruszyły zapisy do trzeciego wydania zawodów, które w tym roku odbędą się w terminie 10-12 sierpnia 2018 r. i przyniosą kilka istotnych dla zawodników zmian.

Start i metę zawodów zlokalizowano w Ochotnicy Dolnej, zatem trasy wszystkich dystansów przebiegają po pętli. To zdecydowanie ułatwi biegaczom logistykę i – jak zapewniają organizatorzy – „otworzy ich na nowe tereny”.
 
Specjalny status otrzymał koronny dystans GUT-102 km. Trasa przebiega przez cztery najwybitniejsze szczyty Gorców: Lubań, Turbacz, Kudłoń i Gorc, a dodatkowo też przez Mogielicę, najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego.

Tylko ten, najdłuższy dystans zapewni symboliczne przebiegnięcie "całych" Gorców. Ale uwaga! Choć trasa jest dość trudna, limit czasu na jej pokonanie jest ten sam co przed rokiem - 16 godzin. Z tego względu w zapisach określono wyraźną barierę - chyba po raz pierwszy w polskich biegach indywidualny wskaźnik zawodnika w ITRA (tzw. ITRA Performance Index).

W biegu na 102 kilometry będą mogli wziąć udział jedynie biegacze z indeksem ITRA co najmniej 450 pkt. To podkreśla trudność rywalizacji, która w zamierzeniu organizatorów ma odbywać się na wysokim poziomie. Dlatego ufundowali specjalną nagrodę - Wielki Puchar Gorca za przebiegnięcie najdłuższej trasy GUT w czasie poniżej 10 godzin! Wysokości premii na razie nie ujawniono, ma być jednak ponoć niemała. A jeśli nikt w wyznaczonym czasie się nie zmieści, nagroda na zasadzie kumulacji przejdzie na rok następny.
 
Najwięcej zmian czeka jednak zawodników na dystansach 84 i 48 kilometrów. Ponownie wystartują razem, ale rozdział tras nastąpi później, dopiero na 41 kilometrze. To może być prawdziwa próba charakterów, bo skręt w lewo oznacza, że do pokonania będzie jeszcze ponad drugie tyle trudnej trasy, natomiast wybór ścieżki w prawo – już tylko 7 km łatwego zbiegu do mety.
 

O innych zmianach i biegu więcej przeczytasz TUTAJ


Autor: Oprac. red.
Źródło: festiwalbiegowy.pl
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij