Przygotowania do wyjścia na "jedynkę"

Fot. Agnieszka Bielecka, Marcin Miotk, Robert Cholewa i Dariusz Załuski 2013.04.16 23:05 / news / czytano 4099 / opinie 0

Na 17 kwietnia wyprawa Polskiego Związku Alpinizmu na Dhaulagiri zaplanowała wyjście całym składem do pierwszego obozu na wysokości 5850 m. n.p.m. 

Od ostatniej relacji zamieszczonej na stronie Polskiego Himalaizmu Zimowego trwały przygotowania do zdobycia "jedynki". Przez ostatnie sześć dni od dotarcia do właściwej bazy udało się zaporęczować całość drogi na plateau - płaskowyż. 14 kwietnia zespół w składzie Bielecka, Miotk, Styś, Załuski i Żebracki podjął próbę założenia pierwszego obozu. Himalaistom przeszkodziły bardzo silne opady śniegu, zostawili część depozytu na końcu plateau i wrócili na 4750 m. n.p.m. Kolejne dwa dni pogoda krzyżowała plany. Dopiero na jutro zaplanowane jest wyjście całego składu wyprawy do obozu pierwszego.

W bazie wyprawy znajdują się na dzień dzisiejszy jeszcze dwie wyprawy. Simone La Terra z Pawłem Michalskim, który dotarł 10 kwietnia oraz Francuzi, początkowo w czteroosobowym składzie, obecnie w trójkę z powodu problemów zdrowotnych jednego z uczestników francuskiej ekipy.

W galerii prezentujemy zdjęcia autorstwa Agnieszki Bieleckiej, Marcina Miotka, Roberta Cholewy i Dariusza Załuskiego udostępnione na stronie Polskiego Himalaizmu Zimowego przy okazji kolejnej relacji z bieżącej wyprawy na Dhaulagiri.

Autor: Oprac. red.
Źródło: polskihimalaizmzimowy.pl
Zdjęcia: Agnieszka Bielecka, Marcin Miotk, Robert Cholewa i Dariusz Załuski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij