12 milionów strat po powodzi - jest pismo do premiera

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2014.05.28 19:05 / news / czytano 2599 / opinie 0

- Ze szkodami, które spowodowała powódź nie jesteśmy w stanie walczyć  bez pomocy z zewnątrz oraz na podstawie istniejących przepisów prawa - mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Wystąpił on z wnioskiem do polskiego rządu za pośrednictwem wojewody, o ujęcie Miasta i Gminy Szczawnica w rozporządzeniu dot. gmin lub miejscowości, w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu, a także szczególne zasady zagospodarowania terenów oraz zasad i trybu nabywania nieruchomości, w związku z osunięciem ziemi.  Ułatwi i przyspieszy to znacznie władzom Szczawnicy oraz jej mieszkańcom, usunięcie szkód popowodziowych, które specjalnie powołana komisja wyszacowała na ponad 12 mln. zł.  
 
- Po pierwsze koszty są zbyt wysokie i nie ujęte w tegorocznym budżecie miasta, a po drugie wszystkie procedury i uzgodnienia formalno-prawne trwały by za długo, na co nie mamy czasu. Szkody trzeba usuwać błyskawicznie, by życie naszych mieszkańców i gości jak najszybciej wróciło do normalności – podkreśla burmistrz Szczawnicy.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij