Andrzej Duda w Sromowcach Niżnych i na Słowacji

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.10.02 15:12 / news / czytano 5220 / opinie 0

Przed południem prezydenta Andrzeja Dudę przywitali w Sromowcach Niżnych wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, sołtys wsi Adam Grywalski oraz mieszkańcy.

Następnie Prezydent udał się do Izby Historii Flisactwa mieszczącej się w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych. Stamtąd na Słowację przeszedł przez kładkę nad Dunajem, na której spotkał się z prezydentem Słowacji Andrejem Kiską. Obaj prezydenci udali się na słowacką stronę w kierunku Czerwonego Klasztoru.

Wizyta w Czerwonym Klasztorze na Słowacji ma charakter roboczy. Rozmowy głów obu państw mają na celu przygotowanie się do zbliżającego się spotkania prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej. Zaplanowane jest ono za tydzień w Balatonfuered na Węgrzech. Andrej Kiska jest ostatnim przywódcą z Grupy Wyszehradzkiej, z którym Andrzej Duda nie miał jeszcze okazji rozmawiać. W czasie szczytu Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku polski prezydent spotkał się już ze swoim węgierskim odpowiednikiem Janosem Aderem oraz z głową Republiki Czeskiej - Miloszem Zemanem.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Interia, PAP
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij