Czorsztyński sztab WOŚP zebrał ponad 25 tys. złotych

Fot. Arch.Organizatora, FB SP Kluszkowce 2018.01.16 09:34 / news / czytano 1781 / opinie 0

Kwotą 26 483,47 zł. zakończył się tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Gminy Czorsztyn. 

Wolontariusze WOŚP spisali się na medal, nie zawiedli również mieszkańcy oraz goście wypoczywający na feriach, którzy ochoczo wrzucali pieniążki do puszek. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom kwestującym w naszej gminie i w pobliskich miejscowościach: Dębnie, Maniowach, Mizernej, Kluszkowcach, Czorsztynie, Sromowcach Wyżnych, Sromowcach Niżnych, Krośnicy, Hałuszowej oraz w Krościenku nad Dunajcem. 

Nie zabrakło także chętnych uczestniczących w imprezie popołudniowej, zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Kluszkowcach, która była wspólną zabawą wolontariuszy, mieszkańców oraz zaproszonych gości.  Dziękujemy serdecznie wszystkim Wolontariuszom. Zarejestrowanych było 40 osób, które aktywnie i pracowicie od świtu kwestowały na naszych ulicach. Nie był im straszny mróz, który szczypał w uszy i na ich policzkach malował czerwone rumieńce. 
 
Po ciężkiej pracy na naszych wspaniałych wolontariuszy w Szkole Podstawowej w Kluszkowcach czekała pizza, którą ufundowała Pizzeria Ferajna z Maniów. Po posiłku wszyscy oddali puszki do liczenia, gdzie nieoceniona komisja w składzie: Rafał Jandura, Jadwiga Fudala, Andrzej Fudala, Krystyna Bednarczyk, Barbara Bednarczyk, Lidia Plewa Patrycja Janczak, Ewelina Trybunia. 
 
W tym czasie młodzi wolontariusze udali się na pokaz sztuk walki (Jiu-Jitsu). Wszyscy zebrani oglądali z ciekawością co się dzieje na materacach. Po pokazie można było wygrać 12 wejściówek na sztukę walki Jiu - Jitsu w konkursie. Nagroda została ufundowana przez Pana Artura Szpałka oraz voucher na termy chochołowskie. Walka była zawzięta, każdy świetnie się bawił i miał uśmiech na twarzy. Atmosfera była bardzo napięta co jakiś czas komisja, podawała zwiększający się wynik naszego konta co przynosiło radość zebranym. 

Wreszcie nadszedł czas na podziękowania dla sponsorów oraz gratulację dla wolontariuszy. Obecni darczyńcy otrzymali od ekipy sztabu podziękowania oraz własnoręcznie wykonane serduszka. Ogólny wynik jaki uzyskaliśmy to 26 483,47 zł. Największą kwotowo puszkę miała: Gabriela Babiak za pracowitość i aktywność otrzymała serducho ze szkła, kolejna osoba wejściówki na termy chochołowskie, również dziękujemy prezesom za podarowane vouchery. Pozostali wolontariusze dostali również dyplomy i mały gadżet, który ekipa sztabu zakupiła z pieniążków od sponsorów. Po tych emocjach zapłonęły ognie na wielkim torcie, który ufundował Zajazd Czorsztyński w Maniowach. Pyszne serducho smakowało wszystkim, żeby było tego mało nasze nieocenione Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Hubie upiekły ciasto, ciasteczka i torcik dla wszystkich zgromadzonych. Zaskoczenie było bardzo duże, a jeszcze większe pojawiło się na twarzach wszystkich gdy zgasły światła i muzyka zaczęła grać i rozpoczął się pokaz Led Show w wykonaniu PHOENIX POI GROUP. Było to coś pięknego - filmik poniżej. Po zakończeniu pokazu i gromkich brawach jakie otrzymały dziewczyny wszyscy ubrali się w kurtki, szaliki i udali się na światełko do nieba. 

W imieniu Sztabu przy Gminnym Centrum Kultury w Kluszkowcach serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym zorganizowano 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Państwu Tadeuszowi i Urszuli Wach, Państwu Rafałowi i Jadwidze Jandura, Państwu Małgorzacie i Józefowi Grywalskim, Państwu Jadwidze i Andrzejowi Fudala, Państwu Anecie i Mirosławowi Markus, Państwu Teresie i Piotrowi Olma Państwu Grażynie i Tomaszowi Łabno ze Sromowiec Niżnych, Państwu Stanisławowii Jadwidze Chmiel ze Sromowiec Wyżnych, Państwu Grażynie i Piotrowi Golec ze Sromowiec Niżnych, Panu Józefowi Pierwoła ze Sromowiec Wyżnych, Firmie JP-TRANS JANOS Sp. J. Firmie PHU Dąb J.P.M. Janos Sp. J., Panu Janowi Bukowskiemu i firmie „ Bukowski”z Maniów. Dziękujemy również Panu Adamowi Podsiadło za przewóz wolontariuszy
ze Sromowiec Niżnych oraz Wyżnych. 
 
Dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy włączyli się w akcję na terenie naszej gminy, jak i poza jej granicami. Możemy powiedzieć, że był to dzień pełen optymistycznych wrażeń i nadziei na następne finały. Dziękuję jeszcze raz Wam Kochani wolontariusze, bo dzięki waszej charytatywnej pracy w słoneczny, ale mroźny dzień udało się zebrać taką kwotę. Jesteście najlepsi Pamiętajcie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy To Wy!!!
Autor: Kamila Worwa-Ciapała
Zdjęcia: Arch.Organizatora, FB SP Kluszkowce
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij