Druga edycja biegów Gorce Ultra Trail – na początek malownicze Studzionki

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.08.12 08:47 / news / czytano 4527 / opinie 0

W piątek wieczorem wystartowali pierwsi zawodnicy Międzynarodowego Festiwalu Biegów Górskich Gorce Ultra – Trail. Na starcie Studzionki Vertical stanęło 26 zawodniczek i zawodników.

Trasa tego dystansu, najkrótszego spośród 5 zaplanowanych w tej edycji, to najpierw 200 metrów po asfalcie, a później prosto przez las, drogą gruntową. - Jeśli ktoś ciągle biegnie, ten gruntowy odcinek na pewno go przystopuje, bo droga z bardzo stromej zmienia się w absurdalnie stromą, a miękki teren sprawia, że noga „zostaje” przy każdym kroku – pisali o tym dystansie Organizatorzy.

Najlepszy zawodnik pokonał 1,7 km w zaledwie 11 minut i 6 sekund. Wbiegając na metę zawodników witało zachodzące słońce i niezwykła panorama Tatr i Jeziora Czorsztyńskiego.

Przed godziną 21.00 zawodnicy jutrzejszych dystansów, najdłuższego na 102 kilometry i 80 oraz 40 kilometrowych spotkali się na odprawie przy Amfiteatrze obok szkoły w Ochotnicy Górnej.  Około 500 osób wysłuchało ważnych informacji dotyczących trasy, limitów czasowych, oznakowania, punktów żywieniowych i medycznych.

Oficjalnego otwarcia sportowych zmagań dokonał Pan Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna, witając licznie przybyłych zawodników i ich rodziny, życząc im niezapomnianych wrażeń podczas pobytu w Ochotnicy.
W sobotę startują trzy najdłuższe dystanse biegu. Od 14.30 regionalna uczta, dobra muzyka i wiele atrakcji dla dzieci. Zapraszamy!
 
 
Imprezie patronuje Pieniński Portal Informacyjny
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij