Dzień Dziecka z Leaderem w Krościenku n/D

Fot. Anna Borkowska 2014.06.02 22:05 / news / czytano 6782 / opinie 0

Po raz piąty Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny” zaprosiła dzieci, młodzież oraz pozostałych mieszkańców Gminy Krościenko n/D do wspólnej zabawy w Dniu Dziecka do Amfiteatru pod Wierzbą.

Wśród atrakcji, przewidzianych na ten specjalny dzień w roku, nie brakowało dobrej zabawy, czyli konkursów, słodkich smakołyków, muzyki, tańca, śpiewu i pokazu sztuk walki zespołu Astral Team oraz sprzętu przeciwpożarowego i strażackiego jednostki OSP z Krościenka n/D. Na najmłodszych czekała ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy, a na miłośników dobrego jedzenia do degustacji potrawy regionalne serwowane przez krościeński Oddział Związku Podhalan. 

Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Krościenku n/D grając na instrumentach zakupionych w ramach realizacji małych projektów (dzięki LGD), krościeński dziecięcy zespół „Małe Pieniny”, zespół regionalny „Trzy Korony” z Grywałdu i kwartet wokalny z Krośnicy działający przy Gminnym Centrum Kultury w Krościenku n/D. Najmłodsi mogli zobaczyć bajkę „Jackek i Placek” w przedstawieniu teatralnym.

Krystyna Kubik, prezes Stowarzyszenia LGD zaprezentowała 9 letnią działalność lokalnej grupy działania Gorce-Pieniny” oraz realizację Lokalnej Strategii Rozwoju. Zwróciła szczególną uwagę na zrealizowane projekty, nabory wniosków i aktywizację ludności. Informacji udzielali także pracownicy biura oraz członkowie zarządu obecni na imprezie.

Zabawa zakończyła się koncertem zespołu Folk Power Music wykonującym muzykę w towarzystwie Cajonu - instrumentu perkusyjnego, oraz instrumentów perkusyjnych. Muzyka Folk Power to charyzmatyczne wokale i góralskie zacięcie, które wprowadzają nowoczesne brzmienie w tradycyjną muzykę Karpat, od Polskich Tatr, aż po Bałkańskie plaże. Warto posłuchać.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”. Współorganizatorami był Urząd Gminy Krościenko, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminne Centrum Kultury w Krościenku n/D.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij