Eko Małopolska - w radzie wójtowie z Łapsz i Ochotnicy

Fot. Arch. UM w Krakowie 2019.12.13 14:02 / news / czytano 733 / opinie 0

W czwartek, 5 grudnia 2019 odbyło się pierwsze inauguracyjne spotkanie Rady ds. EkoMałopolski w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. W skład Rady weszli m.in. Jakub Jamróz – Wójt Gminy Łapsze Niżne oraz Tadeusz Królczyk - Wójt Gminy Ochotnica Dolna.

Do zadań Rady należy m.in. konsultacja planu działań samorządu w zakresie ochrony środowiska oraz konsultacja projektów dokumentów strategicznych w tym zakresie, m.in. Programu Strategicznego Ochrona Środowiska, Programu ochrony powietrza, Planu gospodarki odpadami, Programu ochrony przed hałasem, Planu Działań dla Klimatu i Energii. Rada będzie także opiniowała EkoInicjatywy – pomysły działań i rozwiązań ekologicznych zgłoszone przez mieszkańców regionu oraz pełniła rolę doradcy programowego projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.
 
- Dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego za zaufanie i docenienie dotychczasowej pracy. Moja skromna osoba została powołana do Rady ds. ekoMałopolski. To zaszczyt móc pracować w gronie świetnych specjalistów na rzecz mieszkańców naszego Województwa - mówi Jakub Jamróz wójt Gminy Łapsze Niżne.

Projekt ekoMałopolska to innowacyjny program mający na celu poprawę jakości środowiska w naszym województwie dzięki podjęciu ambitnych i zdecydowanych działań popularyzujących proekologiczne praktyki i wzmacniających działania programowe.
 
Wójt Gminy Ochotnica Dolna podkreśla, że w działania proekologiczne był zaangażowany od wielu lat, a ekologia to swoisty powrót do korzeni. - Nasi pradziadkowie i dziadowie, górale z krwi i kości, jeszcze nie tak dawno żyli w 100% zgodzie z naturą i odnosili się do niej z ogromnym szacunkiem. Z dzisiejszego punktu widzenia nasi przodkowie byli ultraekologiczni. Uczestnictwo w Radzie daje też możliwość wpływania na programy proekologiczne związane m. in. z fotowoltaiką, czystym powietrzem i wodą, a nawet turystyką - zaznacza Tadeusz Królczyk.
Autor: Oprac. red.
Źródło: malopolska.pl
Zdjęcia: Arch. UM w Krakowie
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij