Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce w ramach Pienińskiej Majówki

Fot. 2018.04.25 21:01 / news / czytano 1369 / opinie 0

Rozpocznij letni sezon turystyczny majówką w Krościenku nad Dunajcem! To tu, u stóp Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego, 1 maja uroczyście zainaugurowany zostanie czas letnich wypraw górskich, wycieczek rowerowych, aktywności wodnych i wypoczynku wśród małopolskiej przyrody.

Najpierw spod amfiteatru „Pod Wierzbą” wyruszą rowerzyści - uczestnicy rajdu Doliną Dunajca. Chcesz zmierzyć się z 94-kilometrową trasą? Dołącz do nich! Tych, którzy od roweru wolą wycieczki piesze, też nie powinno zabraknąć w amfiteatrze. Tu spotkają się z ratownikami Grupy Podhalańskiej GOPR, którzy chętnie podpowiedzą, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w górach, promować będą m.in. znacznie ułatwiającą niesienie pomocy aplikację RATUNEK. GOPR-owcy zaproszą dzieci do wspólnej zabawy, najodważniejsi będą mogli spróbować zjazdu tyrolką. Wiedzą, która może przydać się podczas letnich wyjazdów, podzielą się także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W Krościenku pojawi się Camper Małopolski, który przemierzył już prawie całą Europę, zachęcając jej mieszkańców do podążania za nim do Małopolski. Przy Camperze dorośli otrzymają pomocne materiały promocyjne, a dzieci wezmą udział w ciekawych zabawach. Dodatkowo przez cały dzień będzie można odwiedzać stoiska regionalne z rękodziełem i lokalnymi przysmakami. Najmłodsi na pewno ucieszą się też z dmuchanych atrakcji.

O godzinie 16:00 warto pojawić się przy scenie, gdzie zaprezentują się młodzi górale – dziecięcy zespół regionalny „Małe Pieniny”. Po koncercie przewidziano wręczenie nagród m.in. uczestnikom Rajdu Doliną Dunajca, a po nim występ Kabaretu Truteń. Następnie usłyszymy Flisacką Grupę Śpiewaczą. Wieczorem uroczyście zainaugurowany zostanie letni sezon turystyczny, a następnie na scenie pojawi się legendarny zespół Skaldowie, który wystąpi w towarzystwie kilkunastu muzyków tworzących grupę Polish Wind Ensemble! Na zakończenie bawić się będziemy przy folkowej muzyce zespołu Sprytni.

Na Inaugurację Letniego Sezonu Turystycznego Małopolska Organizacja Turystyczna co roku zaprasza do innej małopolskiej miejscowości. Tym razem wydarzenie to wpisuje się w obchody jubileuszu 670-lecia nadania praw miejskich miejscowości Krościenko nad Dunajcem. Majowe świętowanie rozpocznie się już 28 kwietnia a zakończy w dniu 6 maja. Poza uroczystymi obchodami rocznicy czeka nas w tym czasie mnóstwo góralskiej muzyki! Będzie można też wziąć udział w Tatrzańskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych i festiwalu „Kameralna Majówka”. Zapraszamy! 

„Projekt sfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki w 2018 r. pn. „Małopolska Gościnna - II edycja
Autor: Oprac. red.
Źródło: MOT
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij