Karta rowerowa – jako pierwsze prawo jazdy

Fot. 2019.12.11 17:35 / news / czytano 562 / opinie 0

Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu drogowego przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Krakowie przygotowała spot edukacyjny skierowany do rodziców, zachęcający do zdobywania potrzebnej wiedzy w tym zakresie  i wskazujący na ogromną potrzebę poznania przepisów, reguł i zasad bezpieczeństwa oraz wyrabiania karty rowerowej.

W ramach tego projektu opracowane zostały materiały edukacyjne dla szkół z zakresu wychowania komunikacyjnego i karty rowerowej. Materiały edukacyjne składają się z 9 tematów: uprawnienia do kierowania rowerem, rower-warunki techniczne i niezbędne wyposażenie, pojęcia podstawowe, zasady ruchu rowerzystów na drodze, podstawowe zasady ruchu drogowego, wybrane znaki i sygnały drogowe, skrzyżowania, pierwsza pomoc, bezpieczeństwo ruchu drogowego. Materiały stanowią źródło wiedzy dla uczniów szkół podstawowych i wykorzystywane będą do przygotowania teoretycznego do egzaminu na kartę rowerową.
 
Więcej TUTAJ
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij