Kluszkowce: Policjanci na stoku pomogli 8-letniej dziewczynce

Fot. Arch. Policji 2018.02.05 23:29 / news / czytano 1256 / opinie 0

W trakcie patrolowania trasy zjazdowej mundurowi pomogli 8 letniej dziewczynce z Będzina, która niefortunnie upadła w trakcie jazdy na nartach i skarżyła się na ból w nodze.

Przez cały okres ferii zimowych w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2018” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” nowotarscy policjanci pełnią służbę na zorganizowanych terenach narciarskich.  Funkcjonariusze nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, ale również pomagają ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy. Właśnie taka sytuacja miała miejsce w niedzielę 4 lutego br. w ośrodku narciarskim Czorsztyn Ski w Kluszkowcach. W trakcie patrolowania trasy zjazdowej  mundurowi pomogli 8 letniej dziewczynce z Będzina, która niefortunnie upadła w trakcie jazdy na nartach i skarżyła się na ból w nodze. Policjanci zapewnili bezpieczeństwo dziecku i zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu ratowników GOPR, którzy opatrzyli nogę i przetransportowali ją na dolną stację wyciągu. Rodzice własnym transportem zabrali córkę do szpitala. Ustalono, iż nikt z osób korzystających ze stoku nie przyczynił się do upadku dziewczynki.

Głównym celem policyjnych patroli narciarskich jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu, promowanie odpowiedzialnych postaw narciarz i snowboardzistów. Mundurowi poszerzają wiedzę na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich, w tym jazdy na nartach w stanienie trzeźwości. Poza tym policjanci upowszechniają Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Przypominają, że przed ukończeniem 16 roku życia na zorganizowanym terenie narciarskim należy jeździć wyłącznie w kasku ochronnym. Zachęcają również do udziału w konkursie „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU.
Źródło: KPP Nowy Targ
Zdjęcia: Arch. Policji
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij