Kolejna edycja projektu Jeżdżę z głową

Fot. 2016.01.19 13:34 / news / czytano 2376 / opinie 0

W Gminie Czorsztyn ruszyła kolejna edycja projektu „Jeżdżę z głową". Wyciągi narciarskie na ośrodku „Czorsztyn-Ski” w Kluszkowcach zapełniły się młodymi amatorami sportów zimowych!

Łącznie 48 uczniów weźmie udział w tegorocznej edycji projektu „Jeżdżę z głową" finansowanego w ramach środków Województwa Małopolskiego. Jego uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów uczyć się będą jazdy na nartach.

Z dniem 18 stycznia 2016 r. tj. w poniedziałek młodzież szkolna ochoczo rozpoczęła pierwsze lekcje. Uzbrojeni w energię oraz zaopatrzeni w niezbędny sprzęt pod okiem wykwalifikowanych instruktorów ruszyli na trasy zjazdowe oraz biegowe na terenie ośrodka narciarskiego „Czorsztyn-Ski” w Kluszkowcach. Podczas zaplanowanych 72 godz. treningowych uczestnicy uczyć się będą podstaw poruszania się na stokach narciarskich oraz spróbują opanować podstawowe zasady zjazdu oraz slalomu. Ponadto doświadczony instruktor pokaże im jak odpowiednio dobrać sprzęt narciarski, ubranie oraz sprzęt zabezpieczający, a także zapozna młodych miłośników jazdy na nartach z kwestią bezpieczeństwa, tak ważną w przypadku poruszania się po stokach narciarskich.

Z myślą o uczestnikach projektu organizator zapewnił każdemu z nich:
instruktora oraz opiekuna
karnety za wyciąg narciarski;
dostęp do sprzętu narciarskiego
przewóz na miejsce treningów

Całkowity koszt realizacji projektu wyniesie 25 590,00 zł w tym pomoc finansowana z Województwa Małopolskiego stanowi kwotę 7 000 zł. Pozostała kwota stanowi wkład własny Gminy Czorsztyn w wysokości 18 590,00 zł z wkład finansowy rodziców stanowi 4 800 zł.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij