Kluszkowce z nową szkołą

Fot. Arch.FB Szkoły 2017.09.10 19:24 / news / czytano 2154 / opinie 0

Nowa szkoła w Kluszkowcach wraz z oddziałami przedszkolnymi to inwestycja, która rozpoczęła się początkiem 2015 roku. Od samego początku stała się priorytetem w realizacji samorządu Czorsztyna. Całość inwestycji wyniosła około 5 mln. złotych.

Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kluszkowcach O. Andrzeja Guta. Homilię wygłosił ks. dr Wojciech Węgrzyniak, absolwent szkoły.  Po mszy św. zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie zgromadzili się w holu szkoły. Symbolicznym dźwiękiem dzwonka rozpoczęto nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły Maria Mikołajczyk przywitała zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. Swoją obecnością uroczystość uświetnili m. in.: Piotr Ćwik - wojewoda małopolski,  Jan Hamerski – senator RP, Leszek Ciężobka – wizytator, przedstawiciel Delegatury Kuratorium w Nowym Targu, Bogusław Waksmundzki – członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Mariusz Kantor i inni wykonawcy II etapu budowy,  dyrektorzy i  kierownicy  jednostek organizacyjnych Gminy Czorsztyn, emerytowani pracownicy szkoły, księża i przedstawiciele Rady Rodziców.

Po przywitaniu głos zabrał włodarz Gminy Czorsztyn. Przeczytał list pary prezydenckiej skierowany do uczniów i nauczycieli z okazji nowego roku szkolnego. Przytoczył krótko historię powstania nowego budynku, podziękował wszystkim, którzy udzielili wsparcia przy jego budowie.

Symbolicznie dokonano aktu przecięcia wstęgi. Ksiądz proboszcz pobłogosławił zebranym i poświęcił szkołę.

Następnie wojewoda Piotr Ćwik, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał uroczystego wręczenia Tadeuszowi Wachowi, Wójtowi Gminy Czorsztyn, Brązowego Krzyża Zasługi za zasługi w działalności samorządowej i społecznej. Po czym pani dyrektor wyróżniła podziękowaniami wszystkich zasłużonych dla powstania nowej szkoły.

Część artystyczną rozpoczęły recytacje uczennic. Wprowadziły w klimat „małej Ojczyzny”. Uczniowie i uczennice, członkowie zespołu góralskiego „Lubań” z Kluszkowiec pokazali swoje umiejętności muzyczne. Do tańca młodym góralom przygrywała kapela, w  skład której wchodzą w większości absolwenci Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach. Następnie pan Stanisław Jabłoński – Stary Dłubac  przedstawił zebranym przygotowany na tę okoliczność wiersz pt. „Nasa szkoła”. Z humorem przedstawił gwarą własne wspomnienia i  historię szkoły w Kluszkowcach. Po nim uczniowie klasy czwartej i piątej wesołymi piosenkami zapraszali do nauki. Po czym uczniowie udali się na pierwsze zajęcia ze swoimi wychowawcami.

Dyrektor szkoły wraz z Wójtem serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli budowę nowej szkoły oraz zaangażowanym w organizację uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch.FB Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij