Kolejna dotacja na remont zabytku

Fot. 2018.05.18 21:12 / news / czytano 844 / opinie 0

W maju br. rozpoczną się prace remontowe przy zabytkowym parafialnym kościele w Krościenku. Po raz kolejny Parafii udało się pozyskać dotacje od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona Zabytków 2018.

Tym razem dotacja wynosi 150 tys. złotych. Dotacja przeznaczona zostanie na wykonanie zadania pn: Remont zabytkowego kościoła pw. Wszystkich Świętych w Krościenku”-remont elewacji wieży - etap II. Dokończenie remontu to koszt ponad 300 tys.złotych. Parafia czyni dalsze starania o pozyskanie brakujących środków finansowych. Wszystkie zaplanowane prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Realizacja projektu pozwoli na powstrzymanie procesu degradacji obiektu  oraz wpłynie  na podniesienie atrakcyjności turystycznej „klejnotu zagubionego w górach” jakim jest miejscowość Krościenko.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Ochrona Zabytków”
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij