Finalistki II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dzień z Podravką zwiedziły Uzdrowisko

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.06.14 16:35 / news / czytano 3773 / opinie 0

Dziewczęta przyjechały z Ciężkowic, gdzie są uczennicami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego. Pobyt w Szczawnicy w Willi Marta wygrały wraz z tirem produktów „Podravka” dla szkoły, którą reprezentowały w konkursie. 

„Dzień z Podravką” to ogólnopolskie warsztaty i konkurs adresowany do uczniów oraz nauczycieli szkół gastronomicznych. Uczestnicy poznają w projekcie metody obróbki żywności, przyprawiania i przygotowania potraw oraz podawania ich w wyszukanych formach. Tegoroczny wielki finał odbył się 6 marca br. w Centrum Techniki Kulinarnej Doram w Warszawie. Oprócz  uczennic z Ciężkowic, których opiekunem była mgr inż. Jolanta Mastalska, uczestniczyły w nim reprezentacje szkół z Cieszyna, Czarnkowa, Płocka, Krościenka nad Dunajcem, Kościelca oraz Zgierza. 

Warsztaty kulinarne były ważnym wydarzeniem dla społeczności lokalnej. - Wygrana jest dużym sukcesem dla takiej małej miejscowości jak Ciężkowice. Nie jesteśmy dużą aglomeracją, dlatego ciężej się wybić. Przygotowania i eliminacje trwały cały rok, mieliśmy w szkole warsztaty połączone z konkursem eliminacyjnym co trwało dłuższy okres i było to bardzo pomocne w dalszej pracy - mówi nauczyciel opiekun dziewcząt z Ciężkowic.

Bożena Rąpała, Justyna Lisik i Kinga Kiełbasa, zwyciężczynie konkursu z klasy III Technikum podkreślają: - Nie czujemy się „gwiazdami” a swoją przyszłość wiążemy z gastronomią. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem pobytu w Szczawnicy. Miałyśmy okazję zobaczyć piękne nowoczesne hotele a Szczawnica to typowe i ciekawe miejsce do spędzenia wypoczynku. 

Krzysztof Domarecki, Kierownik Gastronomii Grupy Thermaleo, nie kryje zadowolenia: - Wczorajsza kolacja smakowała naszym gościom, miały okazję degustować menu Restauracji Jazz Bar. Grupa Thermaleo ufundowała pobyt połączony z prezentacją oferty gastronomicznej i turystycznej Uzdrowiska Szczawnica. W programie było zwiedzanie Muzeum Uzdrowiska, naszych obiektów hotelowych od tzw. głębokiego zaplecza i degustacja wód leczniczych w pijalni. Myślę i mam nadzieję, że informacje i praktyka jaką dziewczęta nabyły w trakcje eliminacji do konkursu przekażą dalej. 

Zwyciężczynie wraz z opiekunem podziękowały za ufundowaną nagrodę: - Chciałyśmy podziękować Grupie Thermaleo, nie sądziłyśmy jaka moc atrakcji będzie na nas czekać i za to jak wszystko pięknie było dla nas zorganizowane.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij