Piknik Country w Szczawnicy

Fot. Anna Borkowska 2014.08.20 15:44 / news / czytano 7604 / opinie 0

W minioną sobotę Szczawnica wypełniła się kowbojami, muzyką country i rock&roll ale i pięknymi motocyklami. Oprócz koncertów na placu pod kolejką na Palenicę prowadzona była kwesta i licytacje na rzecz Reprezentacji Polski Amp Futbolu.

Drugi dzień długiego weekendu rozpoczął się od występu boliwijskiej grupy "Ahaju Fusión Boliwia" po którym na placu pod kolejką zrobiło się tłoczno od motocykli. W paradzie wzięło udział ponad 100 właścicieli jednośladów, z klubu Gremium MC Southside, który założony został w 1972 w Mannheim. Jest on jednym z największych klubów w Europie. Posiada ponad 100 oddziałów (chapterów) w takich krajach jak Niemcy, Włochy, Polska, Słowenia, Wyspy Kanaryjskie, Bośnia i Hercegowina, Austria, Hiszpania, Serbia, Wenezuela, Tajlandia, Turcja i Chile.

Następnie na scenie wystąpiła Alicja Boncol & Koalicja. Błyskotliwa gwiazda, będąca obiektem plotek i sensacji, a zarazem artystka, szanowana przez muzycznych profesjonalistów. Wraz z zespołem po raz pierwszy zaprezentowała się na eliminacjach w maju 1995 r. w Warszawie na Rakowcu, otwierając sobie tym możliwość występu na prestiżowej scenie w Mrągowie. Na przestrzeni swojej działalności zaproszona była do udziału w Konwojach Country 95’ i '96 wraz z najlepszymi polskimi oraz amerykańskimi wykonawcami tego gatunku. Uczestniczyła w znaczących imprezach country, min.: PIKNIKU COUNTRY w Ostrołęce, Bydgoszczy, Lesku, Wiśle, Zielonej Górze, Ustrzykach Dolnych, Mrągowie (co roku). 

Kolejny z występów, z dawką dobrej muzyki, zaprezentował zespół Babsztyl, który zadebiutował na Festiwalu Piosenki Turystycznej Bazuna w Gdańsku w 1977 r. W latach 1978–1979 uczestniczył w Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie, w 1981 r. w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki w Toruniu, gdzie został finalistą, w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w 1985 r. w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Zdobywał przy tym liczne wyróżnienia i nagrody. Z czasem zespół rozwijał się i zmieniał swą stylistykę od typowego folku – poprzez poezję śpiewaną i występy zbliżone do kabaretu – w kierunku muzyki country rockowej.

Swój talent piosenkarski zaprezentowali także Paweł Bączkowski, polski muzyk i wokalista muzyki country i rock&roll oraz grupa "4 Szmery Band", która wprowadziła szczawnicką publiczność w klimat muzyki legendarnego zespołu AC/DC z własnymi interpretacjami i urozmaiceniami.

Pomiędzy koncertami prowadzona była kwesta i licytacje na rzecz Reprezentacji Polski Amp Futbolu. Piłkarze ampfutbolu dwa dni prezentowali tą mało znaną dyscyplinę i zbierali pieniądze na reprezentację w Szczawnicy, która niebawem wyjedzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Meksyku 2014. 

Organizatorem pikniku był Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury oraz Fundacja Dzieci Pienin.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij