Krościenko: Eskalacja rezygnacji

Fot. 2022.06.22 18:01 / news / czytano 672 / opinie 0

Choć dzisiejsza sesja Rady Gminy Krościenko n.D przebiegała spokojnie, to jednak jej finał już do takich nie należał.

Radny Bartłomiej Czechowski w punkcie wolne wnioski, skrytykował radną Natalię Kubik, przewodniczącą komisji rewizyjnej, za niewywiązywanie się z ustawowych obowiązków określonych w regulaminie komisji rewizyjnej. - W zeszłym roku został złożony wniosek do komisji rewizyjnej o analizę dokumentów księgowych dotyczących zadań zlecanych na zewnątrz, w pewnym okresie czasu. Chcielibyśmy poznać analizę tych dokumentów - podkreślał Czechowski i wnioskował o odwołanie radnej z funkcji przewodniczącej komisji.
 
Zanim jednak doszło do głosowania nad wnioskiem, radni musieli wypowiedzieć się za wprowadzić zmiany do porządku posiedzenia. Po kilkuminutowej przerwie większością głosów (8 radnych było "za" wprowadzeniem punktu o odwołanie przewodniczącej - przyp. red.) przyjęli zmiany w porządku obrad sesji. 
 
Po głosowaniu nieoczekiwanie rezygnację z funkcji przewodniczącego komisji infrastruktury i członka komisji rewizyjnej złożył radny Gerwazy Skubisz, kolejno radny Franciszek Plewa z funkcji przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji oraz radna Natalia Kubik z funkcji przewodniczącej i członka komisji rewizyjnej. 
 
Na kolejnej sesji Rada Gminy uzupełni składy osobowe komisji o nowych radnych.
 
Podczas dzisiejszej sesji wójt Jan Dyda otrzymał od rady jednogłośnie wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za rok 2021.
 

 

 

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij