Krościenko przywitało Ukrainców i Włochów

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.07.21 08:32 / news / czytano 3813 / opinie 0

Dźwięk trombity Jana Kubika i „witacka „ w wykonaniu Kapeli Jaśka Kubika, przedstawiciele ukraińskiej i włoskiej młodzieży powitano także chlebem i solą.

W środę w Amfiteatrze Pod Wierzbą  Jan Dyda - Wójt Gminy Krościenko n.D , Henryk Homoncik- ksiądz proboszcz i Bogusław Waksmundzki Radny Rady Powiatu Nowotarskiego w imieniu mieszkańców Gminy powitali  pielgrzymów z Włoch i Ukrainy, którzy czas do 25 lipca spędzą w Gminie Krościenko nad Dunajcem.

Na gości czekała zgromadzona w Amfiteatrze publiczność wraz z rodzinami z Krościenka n.D  i Grywałdu z domów w których zamieszka włoska młodzież, natomiast pielgrzymi z Ukrainy już od 13 lipca mieszkają na Kopiej Górce.

Pobyt pielgrzymów w Gminie  Krościenko nad Dunajcem to w  czwartek - Dzień Turystyczny z m. in. spływem Przełomem Dunajca, piątek - Dzień Pielgrzymkowy z Wieczorem  Góralskim w Amfiteatrze Pod Wierzbą, Dzień Miłosierdzia i Dzień Wspólnoty w sobotę, a w niedzielę Czas dla Rodzin. 

Pożegnanie pielgrzymów odbędzie się w poniedziałek rano po modlitwie porannej. Gmina dla wszystkich przygotowała specjalną mapę, informacyjne i promocyjne  materiały,  Firma „Crosna” Władysława Kubika wykonała pamiątkowe breloczki, wodę mineralną ofiarowała „Kinga Pienińska”. 

Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij