Morsy w Krościenku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.02.05 10:38 / news / czytano 5804 / opinie 0

Zwolennicy ekstremalnego pływania spotkali się nad Dunajcem. Najpierw rozgrzewka, a później kąpiel w zimnej wodzie.

Spotykają się systematycznie co tydzień. W minioną niedzielę do Dunajca weszli Darek i Wojtek przy -11 st. Celsjusza. Dzisiaj dołączył do nich Rajmund. Dzisiaj temperatura powietrza oscylowała wokół 0 st., padał deszcz ze śniegiem.

Kolejne takie spotkanie zaplanowali na najbliższą sobotę. Czy dołączy do nich kolejny mors?

Do morsowania nie trzeba specjalnego przygotowania (nie zaszkodzi przyzwyczaić się do zimnej wody np. zimnymi prysznicami). Celem kąpieli jest wywołanie reakcji obronnej na zimno, co skutkuje poprawą odporności i ogólnej sprawności organizmu. Jedynym przeciwwskazaniem jest niewydolność krążeniowo - oddechowa, nie wolno dzień przed kąpielą spożywać alkoholu, podobnie w czasie kąpieli i później. Nie ma za to żadnych ograniczeń wiekowych.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij