Ogólnopolska olimpiada strażaków w malowniczej scenerii Jaworek

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.09.14 10:19 / news / czytano 5387 / opinie 0

W trzeciej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP w Jaworkach udział wzięło około 60 drużyn z całej Polski. Olimpiada co roku jest okazją do dobrej zabawy i zaciętej rywalizacji o jak najlepszy czas podczas pokonywania przeszkód i zadań.

Zawody i piękna wrześniowa pogoda przyciągnęła do Jaworek mieszkańców i turystów korzystających ze słonecznego weekendu. Na specjalnie przygotowanej trasie z przeszkodami, u stóp Wysokiej - najwyższego szczytu w Małych Pieninach, w tym roku zmierzyło się 60 pięcioosobowych drużyn z jednostek OSP z całego kraju. Jednym z założeń imprezy jest rywalizacja druhów w ciągu dwóch dni, suma punktów decyduje o tym, która drużyna wygrywa.

W tym roku druhny i druhowie mieli do pokonania różnego rodzaju przeszkody i do wykonania zadania m.in. bieg po równoważni ruchomej i stałej, przeciąganie za pomocą liny opony z ciągnika, przejście przez tunel, przejście przez ściankę, rozwijanie i zwijanie węża w krąg, wyjście i zejście po drabinie. Do rywalizacji stanęły kobiety, mężczyźni i grupy mieszane "mix".

Wyniki: 
Drużyny kobiece:
1. OSP Ptaszkowa
2. OSP Stare Bukowno
3. OSP Gogołów
Drużyny mieszane:
1. OSP Ptaszkowa
2. OSP Juszczyn
3. OSP Mniszków
Drużyny męskie:
1. OSP Ptaszkowa
2. OSP Nowe Bystre
3. OSP Zaczernie
 
Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się od oficjalnego rozpoczęcie, podczas którego raport gotowości drużyn przekazano Edwardowi Siarce prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP. W czasie dwudniowego strażackiego święta na uczestników imprezy czekało wiele niespodzianek i konkursów. Były występy Orkiestry Dętej OSP Z Niepołomic, pokazy sprzętu strażackiego i ratownictwa paramedycznego, muzyka kapeli Jaworczanie, mistrzostwa w jedzeniu kiełbasy, konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych.
 
Wzbudzającym wiele emocji był konkurs wyboru "Miss" strażaków, do którego zgłosiło się ponad dwadzieścia kandydatek. W jury konkursowym była Anna Fotrecka tegoroczna Miss Polski Ziemi Łódzkiej, która wręczyła zwyciężczyni - Aleksandrze Waksmundzkiej diadem i hełm strażacki. Pani Ola pochodzi z Podhala, ma 17 lat i mieszka w Waksmundzie. Druhną w miejscowej jednostce OSP jest od 6 lat. Łączy naukę ze służbą strażacką, interesuje się piłką nożną i ma talent wokalny, który zademonstrowała w niedzielę podczas konkursu.

Organizatorami zawodów byli druhowie Dariusz i Zbigniew Tokarscy ze Szczawnicy, Arena Narciarska Jaworki-Homole i Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Krakowie. Imprezę prowadził szczawnicki radny i częsty komentator zawodów sportowych i imprez plenerowych - Jacek Śliwiński.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij