OSP Grywałd wygrywa zawody Sportowo-Pożarnicze w gminie Krościenko

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.08.01 07:19 / news / czytano 4576 / opinie 0

Niedziela w Krościenku upłynęła pod znakiem słońca i dobrej zabawy. Na stadionie SKS Sokolica zmagali się strażacy ochotnicy z gminnych jednostek OSP w Zawodach Sportowo- Pożarniczych.

Gminne święto rozpoczęło się od występu Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Krościenku, a następnie do rywalizacji ruszyli druhowie z gminnych jednostek OSP, a także drużyny młodzieżowe dziewcząt i chłopców.

Bezkonkurencyjni w tym roku byli strażacy z OSP Grywałd, drugie miejsce przypadło OSP Krościenko, trzecie OSP Kąty.

Młodzieżówka Chłopcy:
1.OSP Krościenko
2. OSP Kąty
3.OSP Krośnica
 
Młodzieżówka Dziewczęta:
1. OSP Grywałd
2. OSP Krośnica
3. OSP Kąty

Na chętnych czekała kuchnia polowa i 200 litrów pysznej grochówki, którą przygotowali druhowie z Krościenka. Dzieci i młodzież chętnie korzystała z okazji spotkania z policją na które zapraszali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz ratownikami GOPR sekcji z Krościenka, którzy zapraszali na ściankę wspinaczkową. Wrzuceni do basenu z wodą, a tym samym uroczyście ochrzczeni przez strażaków, zostali Wójt Gminy Jan Dyda oraz kapelan gminny OSP ks. Krzysztof Kutek.

Podczas dekoracji zwycięzców specjalne wyróżnienie, za poświecenie i odwagę z narażeniem życia i zdrowia podczas ratowania życia osobie poszkodowanej (podczas kąpieli w potoku Krośniczanka udzielili pomocy tonącemu koledze - przyp.red.) otrzymali dwaj młodzi chłopcy druhowie z OSP Kąty - Dominik i Kacper Kołek.

Na zakończenie wszyscy bawili się przy muzyce zespołu „Dancing Band”. 

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij