Informatyk doskonały - tytuł Mr Bit 2015 dla uczniów z Rabki

Fot. Anna Borkowska 2015.04.20 21:48 / news / czytano 4787 / opinie 0

W piątek 17. kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D miał miejsce pierwszy Międzyszkolny Konkurs Informatyczny, w który wzięli udział przedstawiciele sześciu szkół powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Gospodarze konkursu zajęli wysokie, drugie miejsce.

Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Informacyjny był sprawdzeniem umiejętności uczniów techników informatycznych, kształcących się według nowej podstawy programowej. Była to także promocja szkolnictwa zawodowego krościeńskiej szkoły w regionie Pienin. 

Konkurs składał się z trzech etapów: rozłożenie i powtórne złożenie kompletnego zestawu komputerowego na czas (E.12), stworzenie i skonfigurowanie małej sieci domowej (E.13) oraz stworzenie strony internetowej według wzoru (E.14).

Tytuł „Mr Bit 2015” otrzymali uczniowie Zespołu Szkół z Rabki Zdroju, którzy zwyciężyli zdobywając 28 punktów. Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek zajęli drugie miejsce tracąc do najlepszych tylko 3 punkty. Na trzecim miejscu znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem. Sędziami konkursu byli: Dariusz Łukasik (sędzia główny, E.12), Wacław Kuchta (E.12), Mariusz Patla (E.12), Paweł Ślusarczyk (E12), Wojtek Mierzwa (E.13), Piotr Wąchała (E.13), Jan Chowaniec (E.14), Marek Ziemianek (E.12, E.13), Marek Regiec (E.14) oraz Michał Pawłowski (E.12).

Poza zmaganiami konkursowymi uczestnicy konkursu wysłuchali prelekcji Jacka Libra na temat technologii RFID, który jest przedstawicielem firmy IBCS Poland realizującej mobilne rozwiązania informatyczne dla nowoczesnych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych. Każda z drużyn musiała też zaprezentować własną szkołę i opowiedzieć o kierunku swojego kształcenia.

Patronat honorowy nad konkursem objął Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego, który wręczając dyplomy i nagrody gratulował młodzieży umiejętności doceniając ich działania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Partnerami konkursu byli: Urząd Gminy w Krościenku nad Dunajcem, INSIGO – firma prowadząca serwis www.eduweb.pl, Cream Software – firma tworząca m. in. program Pajączek Professional oraz lokalne firmy Rosskomp, Komputroid, Creativ, Firma Sieć Pieniny. Konkurs objęty był patronatem medialnym przez Pieniński Portal Informacyjny Pieninyinfo.pl.

Członkowie zwycięskiej drużyny otrzymali tytuł "Mr Bit 2015" w formie Pinsa, dysk twardy SSD oraz program Pajączek do tworzenia stron Internetowych. Szkoła drużyny wygranej otrzymała prawo wykorzystywanie logo konkursu oraz router WiFi.

Organizatorzy konkursu dziękują partnerom za ufundowanie nagród, planują organizację konkursu jako imprezy stałej, odbywającej się co roku i stale goszczącej w kalendarzu konkursów kierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i mają nadzieję, że tytuł „Mr Bit” stanie się z czasem pożądanym przez uczestników wyróżnieniem i osiągnięciem. Konkurs "Mr Bit" jest kolejną ciekawą inicjatywą nauczycieli i uczniów krościeńskiego Zespołu. Warto zauważyć, że uznaniem i szerokim zainteresowaniem cieszy się m.in. organizowany od sześciu lat w szkole Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów Okolicznościowych.

Klasyfikacja końcowa:
Zespół Szkół Rabka Zdrój  - 28 pkt
Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem - 25 pkt
Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem - 22 pkt
Centrum Nauki „Żak” Nowy Targ - 19 pkt
Zespół Szkół w Jabłonce - 7 pkt (2 rozgrywki)
Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu - 7 pkt (3 rozgrywki)

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij