Powstaje wiata przystankowa dla dzieci

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.03.11 13:56 / news / czytano 3529 / opinie 0

Trwają prace przy budowie wiaty przystankowej przy pętli autobusowej obok Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Inwestycja będzie służyć dzieciom i młodzieży już od końca kwietnia br.

Wiata powstaje po to, by dzieci i młodzież mogły w normalnych warunkach spędzić czas, czekając na autobus, który dowozi je ze szkoły do domu i z domu do szkoły, jak w przypadku dzieci szkoły podstawowej z sołectwa Tylka-Biały Potok oraz Kąty-Niwki-Dziadowe Kąty.

Temat zadaszenia poruszany był podczas sesji poprzedniej Rady Gminy kilkakrotnie przez byłego radnego Dariusza Morawczyńskiego. Wtedy to poprzednie władze gminy obiecywały zająć się tematem. W listopadzie ubiegłego roku przygotowano teren i wykonane zostały fundamenty. Obecnie inwestycja jest kontynuowana, a jej zakończenie zaplanowane zostało na 20 kwietnia br.

Całkowity koszt zadania to ponad 21 tysięcy złotych. Oprócz wiaty, teren w około zostanie wyłożony kostką brukową oraz jej środek.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij