Szczawnica: 15 lat przyjaźni

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2016.06.21 11:28 / news / czytano 1685 / opinie 0

W dniach 16-19 czerwca br. na terenie Szczawnicy przebywała delegacja z niemieckiego miasta partnerskiego Perleberg. Partnerstwo miast trwa od 15 lat.

Doskonałą okazją do tegorocznego spotkania była uroczystość 25. lecia podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, a także podsumowanie dotychczasowych, 15. letnich kontaktów pomiędzy Szczawnicą i Perlebergiem.

Dla uczczenia jubileuszowych wydarzeń, 17 czerwca, delegacje obu samorządów udały się do Muzeum Narodowego w Sukiennicach na spotkanie organizowane przez Marszałka Małopolski - Jacka Krupę z przedstawicielami władz samorządowych z Małopolski, Turyngii i Nadrenii Północnej Westfalii oraz organizacjami działającymi na rzecz rozwoju współpracy polsko-niemieckiej.

Spotkanie stało się znakomitą okazją do podzielenia się doświadczeniami w zakresie współpracy, a także do uhonorowania osób i instytucji zaangażowanych w propagowanie partnerstwa polsko-niemieckiego na płaszczyznach życia społecznego, politycznego i gospodarczego.

Oprócz udziału w jubileuszowych wydarzeniach delegacja niemieckich samorządowców zwiedziła najważniejsze zabytki Krakowa oraz Szczawnicę i jej atrakcje turystyczne.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij