Szczawnica - podsumowanie długiego weekendu

Fot. Alina Lelito, Agnieszka Stopka 2017.05.05 09:43 / news / czytano 2214 / opinie 0

Pierwsza połowa długiego majowego weekendu w Szczawnicy upłynęła turystom i miejscowym w rytm różnorodnej muzyki. W ciągu dnia na ulicach i chodnikach było tłoczno, a podczas wieczornych koncertów energetycznie. 

Drugiego dnia majówki, w niedzielę, zespół Cree do czerwoności (jak w piosence Dżemu) rozgrzał zebraną na Placu pod Kolejką publiczność. Grupa wystąpiła w składzie: "Sebastian Riedel – wokal, gitara, harmonijka ustna, Sylwester Kramek – gitara, Lucjan Gryszka – gitara basowa, Adam Lomania – instrumenty klawiszowe, Jakub Majerczyk – perkusja" (cytat za: Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, FB). Publiczność miała okazję posłuchać rockowo-bluesowych brzmień -kompozycji własnych zespołu Cree, jak i dawnych przebojów zespołu Dżem.

W poniedziałek pierwszego maja na Placu pod Kolejką w centrum w miasta wystąpił zespół Konwój. Grupa zagrała w stylu country pop i country – rock. Skład zespołu był następujący: Joanna Łakomska – śpiew , skrzypce, Andrzej Staszczak – gitara basowa, Andrzej Bisztyga – gitara solowa, Janusz Zygadło – perkusja. Zebranej pod sceną publiczności przypadł do gustu cały koncert. Pierwszego maja w Szczawnicy w końcu zaświeciło słońce. Zrobiło się trochę cieplej, więc radość ze spędzanego w Pieninach weekendu była większa.

We wtorek 2 maja część artystyczno-rozrywkową wieczoru zapewnili następujący muzycy i showmani: zespół Gravity, Łukasz Kudłaty Różycki i DJ NH+. Wszyscy wystąpili kolejno na scenie ulokowanej w Centrum Kultury i Rekreacji Promechatka w Szczawnicy. Całość imprezy z właściwą sobie energią i humorem poprowadził Kudłaty. Mimo chłodu, przy Promechatce zebrała się spora ilość, zwłaszcza młodych ludzi, którym przypadły do gustu cięższe gitarowe brzmienia Gravity.

Trzeciego maja w Szczawnicy koncertów nie było. Tego dnia tradycyjnie mieszkańcy i turyści mogli wziąć udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych na Przysłopie. Już od piątku na turystów czekają kolejne atrakcje i koncerty organizowane przez Miasto i Gminę Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Centrum Kultury i Rekreacji Promechatka i innych.

Autor: AS
Zdjęcia: Alina Lelito, Agnieszka Stopka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij