Szczawnica pokazała wizualizację nowego komisariatu policji

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.03.20 20:33 / news / czytano 8172 / opinie 0

Niebawem rozpocznie się budowa nowego komisariatu policji w Szczawnicy przy ulicy Skotnickiej. Gotowy jest już projekt budowlany obiektu.

- W dniu 6 marca został w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu złożony projekt Komisariatu Policji w Szczawnicy przy ulicy Skotnickiej. Po pozytywnej weryfikacji i wydaniu pozwolenia na budowę dokumentację zgodnie z porozumieniem przekażemy Wojewódzkiemu Komendantowi Policji celem realizacji budowy w najbliższym czasie. Liczę, że do końca 2016 roku budynek komisariatu zaistnieje - informuje burmistrz Grzegorz Niezgoda na swoim facebookowym profilu.

Przypomnijmy,  zgodnie z podpisanym porozumieniem intencyjnym zawartym pomiędzy MiG Szczawnica a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, miasto zobowiązało się do pokrycia kosztów punktowej zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, tak aby możliwa była realizacja planowanej inwestycji. Ponadto zobowiązało się do udzielenia pomocy finansowej z przeznaczeniem na opracowanie projektu budowlanego obiektu. Z kolei Komenda Wojewódzka zobowiązała się podjąć działania w kierunku rozpoczęcia budowy docelowej siedziby Komisariatu Policji z budynkiem garażu i parkingiem na przekazanych działkach, a całą inwestycję zakończyć do 31 grudnia 2015 r., tak aby komisariat mógł rozpocząć funkcjonowanie w nowym budynku od 1 stycznia 2016 r. 

Obecnie Komisariat Policji, który obejmuje swoim zasięgiem Miasto i Gminę Szczawnica oraz Gminę Krościenko n.D, Czorsztyn i Gminę Ochotnica mieści się w Krościenku n.D.

Autor: Oprac. red.
Źródło: mat.prasowe
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij