Szczawnica: trzy strefy na placu zabaw

Fot. 2023.09.01 07:39 / news / czytano 625 / opinie 0

Szczawnica otrzymała dofinasowanie na kwotę 550 tys. złotych na rozbudowę placu zabaw w Parku Dolnym.  

Dofinansowanie były możliwe w ramach programu Dostępna Przestrzeń Publiczna dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem projektu jest poprawa dostępności istniejącego placu zabaw w Parku Dolnym w Szczawnicy, realizacja inwestycji zapewni dzieciom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom łatwiejszy dostęp do przestrzeni publicznej, co pozwoli na pełny udział w życiu społecznym poprzez zabawę i integrację z innymi osobami. Inwestycja pozwoli, aby dzieci z niepełnosprawnościami mogły się bawić i rozwijać razem z rówieśnikami znacząco zwiększając integrację i równość społeczną.

Plac zabaw będzie posiadał 3 strefy - pierwsza strefa od strony południowej będzie posiadała urządzenia takie jak: karuzela integracyjna, bujak, piaskownica integracyjna oraz zamek ze zjeżdżalnią. kolejna strefa – środkowa, będzie wyposażona w stół do tenisa stołowego, huśtawkę, karuzelę oraz huśtawkę wagę, a ostatnia strefa (nie objęta wnioskiem ze względu na limit finansowy) będzie posiadać tyrolkę, labirynt integracyjny, zamek nr 1 i zamek nr 2.

Koszt realizacji całego placu zabaw opiewa na kwotę 2 204 461,52 zł brutto, a w ramach otrzymanego dofinansowania będzie zrealizowana strefa 1 oraz strefa 2 wraz z ogrodzeniem oraz elementami małej architektury. Przewidywana wartość inwestycji wyniesie 727 224,76 zł. z czego  dofinansowanie na kwotę 550 000,00 zł.  Realizacja projektu do końca listopada 2024 z udostępnieniem terenu i rozliczeniem wniosku.

Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij