Trwa krościeńska majówka

Fot. Zdzisław Salis 2017.05.03 07:48 / news / czytano 2357 / opinie 0

Od niedzieli 30 kwietnia w Gminie Krościenko n.D trwa "majówkowe" spotkanie z muzyką i tradycją. 

Tegoroczna majówka w Krościenku rozpoczęła się od występów Orkiestr Dętych. Na scenie Amfiteatru Pod Wierzbą zaprezentowały się orkiestry ze Słowacji, Piwnicznej i Krościenka. 1-wszy maja był dniem regionalnym. Regionalny Zespół Dziecięcy Małe Pieniny, grupa wokalna Krościeńcanki oraz Zespół Pieśni i Tańca Pieniny pokazały pieniński tanieć i muzykę. Na oglądających czekała także muzyka łuku Karpat w wykonaniu zespołu Folk Power a na zakończenie grupa Alternatywa.
 
Dzień Flagi upłynął pod znakiem zabytkowych samochodów, które w Pieniny i na Podhale przyjechały w ramach XVII Tatrzańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Zlot wystartował w Dobczycach, gościł już w Zakopanem i Nowym Targu. Można było obejrzeć stare Mercedesy, Jaguary, ale również Fiaty i Warszawy. 
 
Dzisiaj 3-go maja centrum zabawy przeniesie się do Krośnicy, gdzie wystąpi zespół polsko-romski oraz swój fach zaprezentują strażacy ochotnicy.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Zdzisław Salis
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij