W niedzielę wyruszy marsz dla osób chorych onkologicznie - Szczawnica znalazła się na trasie marszu

Fot. 2018.06.22 21:34 / news / czytano 3087 / opinie 0

24 czerwca w całej Polsce rusza II Onkorejs Granicami Polski, którego organizatorem jest Fundacja Onkorejs – Wybieram Życie. Mogą w nim wziąć udział wszyscy – osoby chore na nowotwór oraz wspierające je osoby zdrowe.

Od 24 do 30 czerwca 2018 prawie 200 osób pokona łącznie blisko 2000 km, by pokazać, że nawet z rakiem można i trzeba żyć pięknie i aktywnie. Uczestnicy marszów zorganizują w Polsce około 30 spotkań profilaktycznych, by nakłonić  do badań jak najwięcej osób i dać nadzieję tym, którzy usłyszeli już diagnozę.
 
W niedzielę o godz. 10 spod stacji kolejki gondolowej na jaworzynę Krynicką w Krynicy Zdroju wyruszy sześcioosobowa grupa na trasę nr 20 do Jurgowa. Sześć kobiet (większość to osoby onkologiczne) pokona trasę: Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej – Schronisko Kordowiec – Bacówka PTTK pod Bereśnikiem – Szczawnica – Jaworki – Wąwóz Homle – Wysoka – Palenica Szczwnicka – Trzy Korony – Sromowce Wyżne  - Łapsze Niżne – Lapszanka – Rzepiska – Jurgów. Łącznie ponad 100 kilometrów i 4500 metrów podejść i mniej więcej tyle samo zejść.  

Są to osoby dwudziestokilkuletnie i ponad 50-letnie z różnych stron Polski i zagranicy: Radomia, Krakowa/ Mińska Mazowieckiego, okolic Wieliczki, ze Szwecji. 

Sponsorem części kosztów jest po raz kolejny Miasto i Gmina Szczawnica, która sfinansuje dwudniowy pobyt grupy w Jaworkach. 

Dla większości uczestniczek jest o pierwszy taki marsz i duże wyzwanie. Grupę można spotkać (po uzgodnieniu tel. 664970397) 24 czerwca od godz. 9 do godz. 10  w Krynicy Zdroju przy stacji kolejki na Jaworzynę, 27 czerwca wieczorem w Jaworkach (gdzie planujemy zorganizować spotkanie informacyjno – profilaktyczne z mieszkańcami), oraz 1 lipca wieczorem w Rzepiskach koło Jurgowa. 
Zdjęcia i informacje będą udostępniane na Fb: Onkorejs Granicami Polskie Grupa 20 https://www.facebook.com/groups/177675136059516/. Kontakt do koordynatora (raczej wieczorami): Marzena Gitler, tel. 664970397. 

OnkoRejs Granicami Polski jest ogólnopolskim marszem dla osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych. Powstał po to, by aktywizować osoby chore i pokazać im, że rak to nie wyrok i że każdy powinien mieć marzenia i je spełniać oraz po to, by nagłośnić wagę badań profilaktycznych i pokazać, że nieważne, ile ma się lat, jaki ma się status społeczny, ile się zarabia, gdzie się mieszka; rak może dotknąć każdego z nas. Projekt zdejmuje też stygmaty, jakimi obciążona jest choroba onkologiczna. Pokazuje, że raka można wyleczyć i mimo choroby można żyć normalnie korzystając z życia, pracując, podróżując, działając na rzecz innych. Że nie trzeba leżeć w łóżku czekając na śmierć, ale można zrobić dla siebie i dla innych wiele dobrego.
 
Marsz w 2018 roki obejmie on 16 tras. Na każdej trasie maszerować będą grupy około 10 osobowe. Każdą trasą opiekować się będą koordynatorzy tras – wolontariusze Fundacji Onkorejs Wybieram Życie, którzy są również osobami onkologicznymi lub ich bliskimi.
 
Więcej TUTAJ
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij