Żólta strefa dla powiatu nowotarskiego

Fot. 2020.08.13 15:38 / news / czytano 817 / opinie 0

Ministerstwo zdrowia zaktualizowało listę powiatów, które znajdują się w tzw. żółtych i czerwonych strefach. W związku ze wzrostem zakażeń powiat nowotarski został objęty została żółtą strefą. 

W czwartek wczesnym popołudniem Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów, objętych żółtą i czerwoną strefą. Sytuacja znacząco pogorszyła się w powiecie nowotarskim dlatego został on objęty żółtą strefą. Co to oznacza?

W strefa żółtej obowiązują następujące zasady: m.in. w przypadku kongresów i targów obowiązuje zasada 1 osoba na 4 metr kwadratowe, na wydarzeniach sportowych zajęte może być tylko 25 proc. widowni, w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych może być 1 osoba na 4 metry kwadratowe, na weselach i innych uroczystościach obowiązuje limit osób (maksymalnie 100).

W czwartek Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe informacje ws. koronawirusa. Są 811 nowe przypadki i 14 ofiar śmiertelnych. To drugi najwyższy wynik od początku pandemii. Liczba zakażonych w Polsce wynosi obecnie 54 487. Do tej pory zmarło z powodu koronawirusa 1 844 osób.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij