Cztery odmiany spiskiego stroju ludowego za 20 tysięcy euro

Fot. 2014.03.20 21:09 / news / czytano 3044 / opinie 0

Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolicy podpisało umowę na realizację mikroprojektu transgranicznego, który przeprowadzi we współpracy ze słowackim partnerem Občianske združenie pre rozvoj regiónu SPIŠ.

Stowarzyszenie podpisało w marcu br. umowę ze Związkiem Euroregion "TATRY" o dofinansowanie mikroprojektu pt. Tradycyjny strój ludowy na Spiszu po obu stronach granic. Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodnie z decyzją Podkomitetu Monitorującego, uchwała nr 7/2013 z dnia 17.04.2013 r. w ramach Programu Współpracy Transgranicznej rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

Projekt będzie realizowany we współpracy ze słowackim Partnerem: Občianske združenie pre rozvoj regiónu SPIŠ w terminie od 24 lutego do 30 czerwca 2014 r. W ramach jego realizacji planowane jest zebranie materiałów na temat czterech odmian spiskiego stroju ludowego na terenie partnerów projektu i wydanie publikacji na ich temat oraz dla zachowania trwałości projektu zamówienie czterech kompletów strojów do gablot celem ekspozycji regionalnej w siedzibie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolicy.

Całkowity budżet zatwierdzonych wydatków kwalifikowanych mikroprojektu to 20 070 EUR, w tym dofinansowanie z EFRR nie więcej niż 17 059,50 EUR (tj. 85% całkowitych wydatków kwalifikowanych mikroprojektu) i dofinansowanie z budżetu Państwa nie więcej niż 2 007,00 EUR (tj. 10% całkowitych wydatków kwalifikowanych).
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij