Eric Gales Band

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.07.15 21:40 / news / czytano 4817 / opinie 0

Eric Gales został już na początku swojej kariery okrzyknięty cudownym dzieckiem a w ostatnią niedzielę wystąpił w Szczawnicy.


Gales Eric urodził się i dorastał w Memphis, naukę gry rozpoczął w wieku czterech lat u starszych braci Eugene i Manuel naśladując ich upside-down tzw. "left-handed" styl. W 1987 roku wygrywał swój pierwszy konkurs, cztery lata później Eric podpisał kontrakt z Elektra Records i wydał swój debiutancki longplay pt. "The Eric Gales Band" a drugi w 1993 roku pt. "Picture of a Thousand Faces". Manuel (który wcześniej występował pod pseudonimem Mały Jimmy King) postanowił połączyć się z rodzeństwem co zaowocowało płytą pt. "The Gales Bros: Left Hand Brand" w 1996. Od tego czasu wydał jeszcze osiem płyt.
 
Od 9. do 16. lipca Eric Gales Band występował w Polsce; Świdniku, Łodzi, Gdyni, Suwałkach, Ostrowcu, Karakowie, Warszawie a w ostatnią niedzilę zagrał w szczawnickim Jazz Barze w składzie Eric Gales (guitar, voc), Selton Cole Jr. (bass, guitar), Krzysztof Zawadzki (drums).
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij