Krościeńskie Ognisko Muzyczne zakończyło rok szkolny

Fot. Arch. Ogniska Muzycznego 2017.06.22 07:08 / news / czytano 2282 / opinie 0

21 czerwca 2017 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Ognisku Muzycznym działającym przy OSP w Krościenku nad Dunajcem połączone z koncertem uczestników zajęć.

Powitania przybyłych gości dokonał Krzysztof Szewczyk - pomysłodawca, a zarazem kierownik OM. Rok szkolny 2016/2017 ukończyło 22 młodych muzyków kształcących się na instrumentach takich jak: flet poprzeczny, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, sakshorn a nawet gitara basowa.

Ognisko działa już dwa lata, swą działalnością rozbudza artystyczne pasje i przygotowuje dzieci i młodzież do dalszego kształcenia muzycznego.  Dzięki intensywnej pracy pedagogów znaczna część uczestników zajęć zasila szeregi miejscowej orkiestry dętej.

Wśród przybyłych gości był Piotr Ciężkowski - Prezes OSP w Krościenku n.D, a także Jan Dyda - Wójt Gminy Krościenko n.D., który na zakończenie występów powiedział: - Bardzo się cieszę, że inicjatywa, którą współfinansuję działa tak prężnie i efektywnie. Tym bardziej cieszy fakt, że to działanie wychodzi naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności i przyczynia się do kultywowania wielopokoleniowej tradycji naszych ojców.

Autor: Krzysztof Szewczyk / Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. Ogniska Muzycznego
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij