Organy i saksofon w ramach Pieniny Kultura Sacrum

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.07.29 22:04 / news / czytano 1026 / opinie 0

W minioną sobotę w krościeńskim kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza zabrzmiała mistyczna muzyka twórców francuskich, włoskich i niemieckich w ramach jubileuszowej edycji Festiwalu Pieniny - Kultury - Sacrum. 

Uczestnicy koncertu mogli wysłuchać muzyki w wykonaniu włoskiego wirtuoza organów Daniele Dori – organisty katedry we Florencji – po raz pierwszy goszczącego w Pieninach. Artysta wystąpił wspólnie z saksofonistą Jarosławem Seredą działającym na co dzień w Krośnie na Podkarpaciu. W Krościenku artysta zagrał na saksofonie sopranowym i altowym.

Pośród dzieł usłyszeć można było Jana Sebastiana Bacha, dzieła Jan'a Pieterszoon'a Sweelinck'a nazywanego Orfeuszem z Amsterdamu, który miał duży wpływ na rozwój muzyki barokowej, a także wybitnych francuskich organistów.

Na kolejny z koncertów zapraszamy 3 sierpnia na godzinę 19:00, gdzie na organach zagra Andrzej Chorosiński, a na trąbce Tomasz Sobaniec.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij