14. Przegląd Twórczości Artystycznej w Języku Angielskim

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.11.27 20:54 / news / czytano 5508 / opinie 0

Kolejny Przegląd Twórczości Artystycznej w Języku Angielskim już za nami. W środę 27. listopada 2013 na scenie sali przykościelnej w Maniowach rywalizowało ze sobą 8 grup reprezentując wszystkie klasy naszego gimnazjum.

Kolejno obejrzeliśmy przedstawienia: „Koala brothers”, Robbery”, „The adventures of Smurfs”,  „Johny’s pancakes”, „Fast & furious”, „ Holday’s diary”, „The strange story of Little Red Riding Hood” oraz „Justin’s birthday” - krótkie scenki w języku angielskim  przygotowane przez uczniów według własnych pomysłów. Ich zmaganiom przyglądało się 4 jurorów oceniając kolejno:  grę aktorską - dyrektor  szkoły  Mikołaj Urbaniak, poprawność językową - Mathew Dundon, wrażenia artystyczne - Małgorzata Kunstman i wrażenia ogólne - Michał Hałabura.  Każdy z jurorów przyznał nagrodę indywidualną  w swojej dziedzinie dla jednej wybranej osoby, która wyróżniła się podczas występów.

Najlepszym aktorem konkursu okazał się Bartosz Wojtaszek z 3a, nianagannym językiem angielskim błysnęła Basia Tkaczyk z kl. 2b, wrażeniami artystycznym zaimponował Michał Foltyn z kl. 2c, a nagroda za wrażenia ogólne powędrowała do przeglądowej Smerfetki z  kl. 2a czyli Łukasza Chryca.

Zespołowo najlepsi okazali się uczniowie kl.3a, drugie miejsce zajęła klasa 2b a na miejscu trzecim uplasowali się uczniowie z klasy 2a. Oprócz  dyplomów, słodyczy i nagród książkowych ufundowanych przez Wydawnictwo Oxford University  Press  te trzy zespoły wywalczyły sobie prawo reprezentowania naszej szkoły na Wojewódzkim Konkursie Językowym  BLIŻEJ ŚWIATA w Krakowie w maju 2014.

W piątek po szkolnym głosowaniu  przyznana  zostanie również nagroda publiczności.

Gratulacje należą się moim zdaniem wszystkim występującym za zaangażowanie, dobrą zabawę i chęć rozwijania zainteresowania językiem angielskim. Zarówno wygrani jak i ci którym nie udało się dostać do finałowej trójki już dziś szykują pomysły na przyszły rok - podkreśla organizator przeglądu Ewa Wetula.
Autor: Ewa Wetula
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij